Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
No Pic available
  • 2008-03-15

Mbrëmja magjike e Hillari Klinton

Hillari Klinton fitoi primaret e demokratëve në Ohajo, në Rod Ailënd, si dhe në Teksas, pas një dueli të ashpër me Barak Obamën, duke humbur vetëm në Vermont. Në vend që ta nxirrte jashtë loje, siç parashikohej nga pjesa dërrmuese e mediave amerikane, e marta e zjarrtë elektorale e

No Pic available
  • 2008-03-15

Balla: Meta të kthehet në shtëpi. Koçi: Rithemelim të majtës

Nuk mund ta lëmë Shqipërinë peng të Sali Berishës, vetëm për një karrige kryeministrore. Ky ishte konstatimi i djeshëm i deputetit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Sipas tij, e majta po punon për një politikë të re të bashkimit të të gjithë shqiptarëve përtej kufijve tradi

No Pic available
  • 2008-03-15

Barak Obama fiton në Uajoming: Nuk do të jem zëvendës i Hillarisë

Nuk ka pasur surpriza dhe në Uajoming Barak Obama është shpallur fitues me 61 për qind të votave, kundër 39 për qind që kanë shkuar për ish-Zonjën e Parë, Hillari Klinton. E duke marrë parasysh rezultatet më të mira të regjistruara deri më tani nga senatori i Illinoisit në zgjedhje

No Pic available
  • 2008-03-15

Obama, Klinton, MekKejn. Kush do të ishte më i mirë për Evropën?

Kush do të jetë Presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës: Obama apo MekKejn? Apo ndoshta edhe Klinton? Çfarë do të presë ai, apo ajo, nga marrëdhënia me aleatët? Ndërsa Amerika merret me votën, Evropa bën llogaritë se kush prej tre kandidatëve do të ishte më i mi

No Pic available
  • 2008-03-06

Klinton e Obama garojnë në Teksas dhe Ohajo

• Dy kandidatët demokratë për garën presidenciale, senatorja Hilari Klinton dhe rivali i saj, Barak Obama kanë garuar dje në Teksas dhe Ohajo.Klinton tha se, është përgatitur për fitore në këto shtete. Senatorja ka shënuar një epërsi të vogël ndaj rivalit të saj Obama n

No Pic available
  • 2008-03-06

Klinton fiton në Ohajo e Teksas, Obama udhëheq me pak pikë diferencë

• Hilari Klinton është paraqitur entuziaste përpara kamerave televizive kur u shfaqën rezultatet e fitores së saj në dy shtetet e fundit ku u votua, në Ohajo dhe Teksas.Ndërsa rivali i saj brenda partisë për të fituar kandidaturën si president, Barak Obama, tha se ai është e

No Pic available
  • 2008-02-15

SHBA, demokrati Obama dhe republikani Mekein fitues në tre shtete

Ata kanë fituar në Merilend, Virxhinia dhe në Uashington DC. Barak Obama ka fituar bindshëm në Merilend, Virxhinia dhe në Uashington DC. Në këtë mënyrë, demokrati Obama ka arritur të mbledhë për herë të parë më shumë vota delegatësh sesa konkurrentja e tij, Hilary Klinton. Ndërs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama