Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.931Z

SHBA rivalet fushate ne shtetet kyce

Dy rivalët në zgjedhjet presidenciale amerikane kanë nisur një fushatë kyçe në terren, në shtetet që do të vendosin se kush do të fitojë në zgjedhjet e së martës. Barack Obama po bën fushatë në Ohaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.217Z

“Mos më ktheni në Shqipëri, nuk jam unë vrasësi”

41-vjeçari shqiptar në Ohio (Ohajo) SHBA që po lufton ekstradimin për në atdhe COLUMBUS, Ohio (AP) – Një emigrant shqiptar me banim në Ohio (Ohajo) po lufton në gjyq përpjekjen për ta ekstraduar në Shqipëri ku e pret burgu për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.604Z

FBI arreston besnikun e IS, planifikoi të sulmonte senatin amerikan

FBI ka arrestuar një person në Ohajo, që i ishte betuar për besnikëri Shtetit Islamik, dhe po planifikonte që të sulmonte senatin amerikan. 20-vjeçari Kristofer Kornell akuzohet se është përpjekur të vrasë drejtues të lartë të shetit amerikan. Ai tërhoqi vëmendjen e FBI-së pasi po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.594Z

Kriza, GM vazhdon ti afrohet humneres

“General Motors” vazhdon te ndjeje pasojat e krizes globale financiare. Gjigandi i automjeteve, qe aktualisht ndodhet ne prag te falimentimit, ka vendosur te shkurtoje 2 mije vende pune ne Ohajo dhe Micigan. Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sipas te cilave vendimi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.503Z

Sherif Merdani, tur koncertesh në Amerikë

Këngëtari i njohur i muzikës së lehtë shqiptare, Sherif Merdani (Artist i Merituar), do të jetë më pranë shqiptarëve të diasporës. I ftuar nga "Albanian Tv" dhe Qendra Kulturore e Shqiptarëve në Miçigan, në periudhën 5 maj - 5 qershor 2009, do të jetë i pranishëm në SHBA, ku do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.210Z

Beyonce dhe Jay Z tur i perbashket ne SHBA

Është zyrtare! Beyonce dhe Jay Z do të realizojnë një tur të përbashkët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të performojnë në 16 stadiume duke nisur nga data 25 qershor. Turi i bashkëshortëve muzikantë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.605Z

Parandalohet sulmi në Kongresin e SHBA-së

Një person është arrestuar nga autoritetet amerikane në Ohajo, nën dyshimin se ka bërë komplot për të sulmuar Kongresin e Shteteve të Bashkuara. Sipas dokumenteve të gjykatës, Christopher Cornell, 20 vjeçari, ka planifikuar të hedhë bomba pranë ndërtesës dhe të qëllojë punonjë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama