Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Meta: total 540 / total_found 540 / time 0.000 / keyword[0] ohajo / docs[0] 540 / hits[0] 703 /
Donald Trump: Zgjedhjet e nëntorit mund të manipulohen
  • 2016-08-02

Donald Trump: Zgjedhjet e nëntorit mund të manipulohen

Kandidati republikan për president të SHBA, Donald Trump, ka sugjeruar se zgjedhjet e nëntorit mund të manipulohen. Gjatë një tubimi elektoral në Ohajo, ai tha se ka dëgjuar gjithmonë e më shumë se zgjedhjet nuk do jenë të ndershme. Komentet e tij vijnë në kohën kur ai është kriti

SHBA Clinton dhe Trump nisin fushaten
  • 2016-07-30

SHBA Clinton dhe Trump nisin fushaten

brbrMe perfundimin e dy konventave rivalet per Shtepine e Bardhe Hillary Clinton dhe Donald Trump iu rikthyen fushates per te siguruar mbeshtetjen e amerikaneve Pas raportimeve se hakerat kishin nderhyre edhe ne rrjetin e kompjuterave te fushates se saj Clinton sulmoi Trump nga Pensilvaniabrbr brbrH

No Pic available
  • 2016-07-29

Me Klintonin kandidate, fushata presidenciale e SHBA hyn në një fazë të re

Me emërimin zyrtar të Hillary Clintonit si kandidate zyrtare e demokratëve, fushata ka hyrë në një fazë të re, ku bëhen bilancet e donatorëve të kandidatëve, përkrahja e medieve qendrore si dhe gjasat e rivalëve për të fituar pikë gjatë debateve të ardhshme presidenciale Pa

Çfarë ka ndodhur më 22 korrik?
  • 2016-07-22

Çfarë ka ndodhur më 22 korrik?

1209 – Masakra në Beziers: sulmi i parë i madh ushtarak i Kryqëzatës kundër Albigensian ishte fushatë ushtarake e filluar nga Papa Innicent III për të zhdukur katharët në Languedoc në jug të Francës – rreth një milion njerëz vdiqën gjatë kryqëzatës që zgjati 20 vjet.

No Pic available
  • 2016-07-22

Trump: Nën drejtim tim, Amerika do të jetë më e sigurt

Kandidati republikan për president Donald Trump ka premtuar se Amerika do të jetë më e sigurt kur vendit të drejtohet nga ai. Në fjalën e mbajtur në Ohajo, Trump u shpreh se do të trajtojë të gjitha kërcënimet me të cilat përballet SHBA-ja. “Krimi dhe dhuna që kanë prekur komb

Ted Cruz kunder Trump ne konvente
  • 2016-07-21

Ted Cruz kunder Trump ne konvente

brbrUniteti ne partine Republikane ishte ajo cka kerkoi kreu i dhomes se perfaqesuesve Paul Ryan ne konventen e tyre ne Ohajo por Ted Cruz kandidati qe u rendit i dyti ne garen per Shtepine e Bardhe refuzoi te mbeshtese rivalin e tij Donald Trump Kjo mjaftoi per te shkaktuar zemerim mes mbeshtetesv

SHBA Trump zyrtarisht kandidat
  • 2016-07-20

SHBA Trump zyrtarisht kandidat

brbrDonald Trump eshte zyrtarisht kandidati republikan per Shtepine e Bardhe Ne konventen e Cliveland ne Ohajo ai siguroi votat e 1725 delegateve nga 1237 qe i nevojiteshin Multimiliarderi iu drejtua republikaneve me nje fjalim nga kulla Trump ne New York ku deklaroi se kete kandidim nuk do ta harro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama