Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.404Z

Obama, Mekein në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.302Z

SHBA: Kandidatët presidencialë në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.744Z

Boehner: Amerika mund të ketë nevojë për trupa tokësore për ta luftuar ISIS-in

Anëtari i partisë republikane të Ohajos, John Boehner, thotë se nëse strategjia e deritanishme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nuk kryen punë për të luftuar ISIS-in, atëherë i duhet që të dërgojë trupat ameri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.938Z

Shkencetaret amerikane prodhojne trurin e pare ne epruvete

0 brbr SSSAbrASS brbrE pamundura po behet realitet Nje grup shkencetaresh te Universitetit te Ohajos ne Shtetet e Bashkuara te drejtuar nga profesori Rene Anand krijuan trurin e pare ne epruvete Qellimi eshte per te njohur me mire aktivitetin e trurit dhe per te mesuar reagimin e tij ndaj disa subs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.092Z

Sulmi në Ohajo, Trump: Somalezi nuk duhej të ishte në SHBA

Disa ditë pas sulmit me makinë dhe plagosjes me thikë kasapësh ndaj një grupi studentësh në kampusin universitar të Ohajos, hetuesit amerikanë dyshojnë se autori ishte vetëradikalizuar me një propagandë xhihadiste online, duke vepruar si një ujk i vetmuar. Një ditë më parë, ISIS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.335Z

SHBA, Debati i parë mes kandidatëve republikanë

Debati i parë i garës presidenciale të vitit 2016 mbahet sonte në Kleveland të Ohajos, ku 10 kandidatët kryesorë republikanë do të përballen me njëri tjetrin në një debat të transmetuar drejtpërdrejt me televizion. Biznesmeni dhe personaliteti televiziv, miliarderi Donald Trump, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.088Z

Fushata drejt finalizimit; Obama vazhdon të kryesojë

Uashington (Start)-Është arritur edhe në ditën e fundit të fushatës eletorale për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Dy kandidatët, Barack Obama dhe John Mccain, kanë përqendruar vëmendjen në shtetet që duket se do të jenë vendimtare për votën ndaj tyre. Pensilvania dhe Ohajo, dy shtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama