Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.335Z

SHBA, Debati i parë mes kandidatëve republikanë

Debati i parë i garës presidenciale të vitit 2016 mbahet sonte në Kleveland të Ohajos, ku 10 kandidatët kryesorë republikanë do të përballen me njëri tjetrin në një debat të transmetuar drejtpërdrejt me televizion. Biznesmeni dhe personaliteti televiziv, miliarderi Donald Trump, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.088Z

Fushata drejt finalizimit; Obama vazhdon të kryesojë

Uashington (Start)-Është arritur edhe në ditën e fundit të fushatës eletorale për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Dy kandidatët, Barack Obama dhe John Mccain, kanë përqendruar vëmendjen në shtetet që duket se do të jenë vendimtare për votën ndaj tyre. Pensilvania dhe Ohajo, dy shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.271Z

Obama-Romney, shpalosin planet e kundërta

Presidenti amerikan Barak Obama dhe rivali i tij republikan Mitt Romney kanë shpalosur vizionet e tyre të ndryshme në Ohajo, për sa i përket përmirësimit të situatës ekonomike. Obama ka ofruar atë që analistët e quajtën një inkua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.336Z

Trump është zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane

Donald Trump u bë të martën mbrëma zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane. Ai mbajti një fjalim nga Kulla Trump e Nju Jorkut, drejtuar me satelit Kuvendit Republikan në Klivlend të Ohajos, duke thënë se fitorja prej tij e emërimit të partisë është diçka që ai nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.915Z

Nje ngjarje e rende trondit Ohajon

Nje grua sebashku me 4 femijet e saj eshte gjetur e ekzekutuar ne shtepine e saj mengjesin e sotem. Ngjarja e rende ka ndodhur ne qytetin e Klivelendit ne shtetin e Ohajos. Personi mbi te cilin bien dyshimet e policise eshte bashkeshorti i viktimes, i cili pas shkembimit te zjarrit eshte arratisur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.369Z

Obama-Romney shpalosin planet e kunderta

Presidenti amerikan Barak Obama dhe rivali i tij republikan Mitt Romney kanë shpalosur vizionet e tyre të ndryshme në Ohajo, për sa i përket përmirësimit të situatës ekonomike. Obama ka ofruar atë që analistët e quajtën nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.330Z

Trump zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane

Donald Trump u bë të martën mbrëma zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane. Ai mbajti një fjalim nga Kulla Trump e Nju Jorkut, drejtuar me satelit Kuvendit Republikan në Klivlend të Ohajos, duke thënë se fitorja prej tij e emërimit të partisë është diçka që ai nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama