Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.083Z

Familja e ushtarit të ISIS të tronditur nga sulmi në Kampusin Universitar

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë e sulmit të ditës së hënë në Universitetin Shtetëror të Ohajos, ku mbetën të plagosur 11 persona. ISIS pretendon se refugjati somalez Abdul Razak Ali Artan 20 vjeç, i cili u vra nga policia, ishte një “ushtar” i kauzës së tyre. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.795Z

SHBA burg perjete monstres se Ohajos

Monstra që mbajti peng dhe përdhunoi për 10 vite me radhë, 3 femra në Ohajo të Shteteve të Bashkuara do të kalojë pjesën e mbetur të jetës së tij pas hekurave. Një gjykatë në SHBA dënoi Ariel Castro-n me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.701Z

Obama fillon fushaten

Presidenti Barak Obama sot fillon fushaten per rizgjedhjen e tij ne shtetin e Ohajos ku ai pritet ti dale ne mbrojtje politikave te tij ekonomike. Fjalimi qe presidenti do te mbaje ne nje shkolle te mesme ne periferi te Ohajos dhe qe shenon fillimin e udhetimeve te tij te fushates per kete vit konsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.924Z

Ekonomia dhe vendet e punës, çështje kryesore për votuesit në Ohajo

Ekonomia e lëkundur amerikane dhe humbjet e vendeve të punës në fabrika në shtetin e Ohajos po dominojnë garën e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, dhe kjo mund të krijojë probleme për kandidatin republikan Xhon Mekejn. Zotit Mekejn i duhet ta fitojë votën e Ohajos nëse dëshiro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.017Z

Luarasi seminar per papunesine dhe rritjen ekonomike

e Enjte 22 Janar 20151445 pm p classwp-caption-textDje gjate seminarit te Universitetit Luarasi me presidentin e Dhomes Amerikane te TregtisebrbrPolitikat e iniciuara per rimekembje ekonomike kane pjesen e tyre te riskut por nese ato japin rezultate kthehen ne modele per vendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.247Z

Masaker ne SHBA

Mediat lokale në shtetin amerikan të Ohajos thonë se një njeri i armatosur ka qëlluar për vdekje shtatë persona, përfshirë një vajzë 11-vjeçare, para se të vritej nga policia. Të njëjtat burime thonë se ngjarja ka ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.939Z

Projekt për park shqiptar në Ohajo

Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim kryetarin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane në Klivëlend të Ohajos, zotin Adem Meta. Zoti Meta i prezantoi Kryeministrit projektin për çeljen e Parkut kombëtar shqiptar në Klivëlend të Ohajos, i cili do të mbajë emrin e humanis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama