Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.286Z

Trump: Faleminderit Fordit dhe FCA që do të investojnë në SHBA

 Më në fund po ndodh zyrtarisht, Fiat Chrysler , ka njoftuar planet e investimit për  rreth 1 miliardë dollarë  në impiantet e Miçiganit dhe Ohajos, duke shtuar mbi 2 mijë vende pune. Kjo pasi Ford njoftoi javën e kaluar që do të investojë në Miçigan në vend që të ndërtojë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.346Z

SHBA, 4 vjecari qellon me arme kujdestaren

Nje djale 4 vjecar i nxehur me kujdestaren e tij qe i kishte shkelur kemben ne forme paralajmeruese, e ka qelluar ate me arme zjarri duke e plagosur ne nje krah. Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sipas te cilave ngjarja ka ndodhur ne Xhekson te Ohajos. Sipas burimeve, pasi iu shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.189Z

Seksi në moshë të hershme dëmton trurin

SHBA - Studiuesit e Universitetit të Ohajos zbuluan se marrëdhëniet seksuale në moshën e adoleshencës mund të dëmtojnë trurin dhe të reduktojnë riprodhimin e indeve të trupit.Studiuesit bënë të ditur se kryerja e marrëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.116Z

Pentagoni u thotë jo rojeve qytetare

Departamenti amerikan i Mbrojtjes po u bën apel qytetarëve të mos rrinë roje pranë qendrave për rekrutimin e ushtarëve. Pas sulmit në dy qendra rekrutimi në shtetin Tenesi, ku gjetën vdekjen pesë pjesëtarë të forcave të armatosura, janë shfaqur qytetarë të thjeshtë amerikanë, t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.106Z

Ohajo, vret gruan dhe katër fëmijët

 Policia e Ohajos në Shtetet e Bashkuara është vënë në kërkim të një shtetasi, i cili vrau gruan dhe katër fëmijët e tij. Të paktën kështu kanë lënë të dyshohet nga rrethanat e ngjarjes. Katër fëmijët ishin të moshave nga 3 në 14 vjeç dhe zhdukja e pjesës tjetër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.908Z

Tornado në Oklahoma merr 9 jetë njerëzish

Ka shkuar në nëntë numri i të vdekurve nga një tornado i ri që ka goditur Oklahoman e Shteteve të Bashkuara. BBC raporton se në mesin e viktimave janë së paku dy fëmijë. Stuhia ka goditur pranë qytetit Mur, ku nga një tornado i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.161Z

Klinton e Obama garojnë në Teksas dhe Ohajo

• Dy kandidatët demokratë për garën presidenciale, senatorja Hilari Klinton dhe rivali i saj, Barak Obama kanë garuar dje në Teksas dhe Ohajo.Klinton tha se, është përgatitur për fitore në këto shtete. Senatorja ka shënuar një epërsi të vogël ndaj rivalit të saj Obama n�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama