Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.939Z

Projekt për park shqiptar në Ohajo

Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim kryetarin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane në Klivëlend të Ohajos, zotin Adem Meta. Zoti Meta i prezantoi Kryeministrit projektin për çeljen e Parkut kombëtar shqiptar në Klivëlend të Ohajos, i cili do të mbajë emrin e humanis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.516Z

Mali McKinley kthehet në Denali

Presidenti amerikan Barack Obama po përballet me kritika nga disa ligjvënës nga Ohajo pas vendimit për ta ndryshuar emrin e malit më të lartë në Amerikën e Veriut në Alaska, nga McKinley në Denali. "Ky ndryshim merr parasysh statusin e shenjtë të Denalit për breza të tërë banorësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.445Z

SHBA: Kandidatët presidencialë, në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale, këtu në Shtetet e Bashkuara, është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën, të dy kandidatët, Obama dhe Mekeini, do të jenë në shtetin e Pensilvanisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.404Z

Obama, Mekein në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.302Z

SHBA: Kandidatët presidencialë në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.744Z

Boehner: Amerika mund të ketë nevojë për trupa tokësore për ta luftuar ISIS-in

Anëtari i partisë republikane të Ohajos, John Boehner, thotë se nëse strategjia e deritanishme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nuk kryen punë për të luftuar ISIS-in, atëherë i duhet që të dërgojë trupat ameri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.938Z

Shkencetaret amerikane prodhojne trurin e pare ne epruvete

0 brbr SSSAbrASS brbrE pamundura po behet realitet Nje grup shkencetaresh te Universitetit te Ohajos ne Shtetet e Bashkuara te drejtuar nga profesori Rene Anand krijuan trurin e pare ne epruvete Qellimi eshte per te njohur me mire aktivitetin e trurit dhe per te mesuar reagimin e tij ndaj disa subs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama