Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Total: 300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.516Z

Mali McKinley kthehet në Denali

Presidenti amerikan Barack Obama po përballet me kritika nga disa ligjvënës nga Ohajo pas vendimit për ta ndryshuar emrin e malit më të lartë në Amerikën e Veriut në Alaska, nga McKinley në Denali. "Ky ndryshim merr parasysh statusin e shenjtë të Denalit për breza të tërë banorësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.445Z

SHBA: Kandidatët presidencialë, në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale, këtu në Shtetet e Bashkuara, është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën, të dy kandidatët, Obama dhe Mekeini, do të jenë në shtetin e Pensilvanisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.404Z

Obama, Mekein në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.302Z

SHBA: Kandidatët presidencialë në përpjekjet e fundit për të mobilizuar votuesit

Fushata presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara është në javën e saj të fundit dhe dy kandidatët po dalin me argumentat e tyre përmbyllëse në kërkim të votave për zgjedhjet e 4 nëntorit. Të martën të dy kandidatët Obama dhe Mekein do të jenë në shtetin e Pensillvanisë. Demok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.744Z

Boehner: Amerika mund të ketë nevojë për trupa tokësore për ta luftuar ISIS-in

Anëtari i partisë republikane të Ohajos, John Boehner, thotë se nëse strategjia e deritanishme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nuk kryen punë për të luftuar ISIS-in, atëherë i duhet që të dërgojë trupat ameri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.938Z

Shkencetaret amerikane prodhojne trurin e pare ne epruvete

0 brbr SSSAbrASS brbrE pamundura po behet realitet Nje grup shkencetaresh te Universitetit te Ohajos ne Shtetet e Bashkuara te drejtuar nga profesori Rene Anand krijuan trurin e pare ne epruvete Qellimi eshte per te njohur me mire aktivitetin e trurit dhe per te mesuar reagimin e tij ndaj disa subs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.092Z

Sulmi në Ohajo, Trump: Somalezi nuk duhej të ishte në SHBA

Disa ditë pas sulmit me makinë dhe plagosjes me thikë kasapësh ndaj një grupi studentësh në kampusin universitar të Ohajos, hetuesit amerikanë dyshojnë se autori ishte vetëradikalizuar me një propagandë xhihadiste online, duke vepruar si një ujk i vetmuar. Një ditë më parë, ISIS

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama