Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiadave

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.979Z

Mjekësia dhe sukseset e olimpiadave

Gazeta ShqipNë korrik të vitit 1912, gazeta mjekësore dhe kirurgjikale e Bostonit festoi Supremacinë Amerikane, duke vënë në dukje se suksesi i madh i atletëve amerikanë në Lojërat Olimpike të Stokholmit është sa interesant fiziologjikisht, po aq edhe si kënaqësi kombëtare. Megjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.565Z

Gjeopolitika e Olimpiadave

20-02-2012 / Revista gjeostrategjike “Limes” Lavdia qe ishte "titulli i një episodi të sezonit të tetë (të transmetuar në vitin 2009) i serisë së njohur televizive Ligji dhe rendi. Historia vërtitet rreth një komploti për shantazh d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.925Z

Pistorius ne historine e Olimpiadave

Paraqitje e jashtëzakonshme në garën e 400 metrave e atletit afrikano-jugor Oscar Pistorius, që vrapon me proteza në këmbë. Atleti i vecantë arriti kohën e dytë më të mirë në baterinë e tij, duke u kualifikuar p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.395Z

Klodiana Shala, përfaqësuesja e 3 olimpiadave

Nga Aida TUCI Klodiana Shala është e vetmja sportiste shqiptare që në karrierën e saj do të shkruhet gjithmonë e gjithherë \"atletja që u përfaqësua në 3 olimpiada\". Për herë të parë, Klodiana Shala u përfaqësua në Lojërat Olimpike në vitin 2000, që u zhvilluan në Sidnei, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.942Z

Bashkia e Durrësit shpërblen nxënësit më të mirë

26/11/2009  Çelet fondi prej 1,5 milionë lekësh. Çdo nxënës do të përfitojë 20-50 mijë lekë DURRES- Bashkia e Durrësit ka vendosur që të stimulojë edhe nxënësit më të mirë të qytetit. Shpërblimi i nxënësve me rezultate të shkëlqyera në mësime dhe aktivitete të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.186Z

Rusi, sot pasdite nisin LojëratOlimpike, marrin pjesë 2900 atletë

Të tjera rreth shkrimit VD Google ndryshon logon, mbështet LGBT RUSI - Disa orë nga nisja zyrtare e Lojrave Olimpike, që do të zhvillohen në Sochi të Rusisë, Vladimir Putin premton se do të jetë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.001Z

Giggs, rekord me gol

Në moshën 38 vjeçare e 243 ditë, Ryan Giggs është bërë futbollisti më i vjetër në histori të Olimpiadave. Kapiteni uellsian i Britanisë së Madhe e ka festuar me gol, këtë ndeshje, të cilën ‘vendësit’ e fituan ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe. Golat tjerë për ekipin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama