Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiadave

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.758Z

Lojërat Olimpike Dimërore, masa të shumta sigurie në Kanada

Frika për sulme terroriste në Lojërat Dimërore të Vancouverit konsiderohet e ulët, por Kanadaja vazhdon të shpenzojë për të mbrojtur evenimentin. Kontrollet e forta në aeroporte, për ata që kërkojnë të ndjekin lojrat, patrullimet në port dhe qindra policë të ardhur nga i gjithë v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.216Z

Majkëll Felps, "Sportisti i vitit 2008"

Revista "Sport Illustrated" ka nderuan notarin amerikan, pas 8 medaljeve të arta në Olimpiadën e Pekinit Notari amerikan Majkëll Fepls fitoi dje nga revista "Sports Illustrated" trofeun e "Sportistit më të mirë të vitit 2008", çmim që për herë të parë e fiton një notar. 8 medal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.024Z

Sochi 2014, SHBA: Kujdes, pastae dhëmbëve përdoret për bombë

Të tjera rreth shkrimit VD Një ditë përpara fillimit të Lojrave Olimpike që do të zhvillohen në Sochi të Rusisë, Departamenti i Shtetit Amerikan ka alarmuar kompanitë ajrore amerikane dhe të huaja që do të udhëtojnë drejt shtetit ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.972Z

Peshku që jeton në një varëse çelësash

Pekin, 10 Prill NOA – Një ampulë plastike me një gisht ujë dhe një peshk i kuq që noton brenda saj. Mund të mendohet gjithçka, por jo një varëse çelësash. Megjithatë bëhet fjalë pikërisht për një të tillë. Që kinezët nuk janÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.073Z

Mblidhet Këshilli, miratohen ndihmat ekonomike

FIER – Pas gati tre muajsh mungesë, u zhvillua dje mbledhja e Këshillit të Bashkisë së Fierit. Mbledhja u drejtua nga nënkryetari i Këshillit, i pakontestuar nga aleancat politike, Sokrat Ikonomi. Ai priti derisa u mblodh kuorumi i nevojshëm, i përbërë prej 18 këshilltarësh, 14 t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.082Z

Kelmendi ne Lojrat Olimpike ne Londer per Shqiperine

Tashmë është e pohuar nga vetë Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (CIO) dhe nuk ka më asnjë dyshim. Majlinda Kelmendi do të marrë pjesë në Lojrat Olimpike në Londër, këtë verë, nën flamurin e Shqipërisë. X

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.528Z

30 miliardë dollarë janë vjedhur nga mjetet e ndara për Olimpiadën

 Politikani opozitar, Boris Nemtsov, ka përsëritur akuzat e tij për korrupsion masiv që lidhen me Olimpiadën dimërore që pritet të mbahet në Sochi. Nemtsov, duke folur në Uashington, deklaroi se rreth 30 miliardë dollarë janë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama