Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiadave

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.023Z

Regjisori kinez kërkohet nga policia sepse ka shumë fëmijë

PEKIN - Regjisori i njohur kinez Zhang Yimou, është shpallur në kërkim nga policia për shkak se ka shumë fëmijë. Autoritetet kineze do ta dënojnë regjisorin për shkeljen e ligjit që detyron çiftet të mos kenë më shum&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.136Z

Kate makine parash per ekonomine

Kate Middleton është më e fuqishme se Lojërat Olimpike. Gruaja e ardhshme e princit William mund të sjellë për ekonominë e Mbretërisë më shumë se 2 miliardë stërlina. Kjo shumë jo vetëm në shitjen e mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.437Z

Ja “gjenitë” e matematikës, fizikës dhe kimisë

05/04/2005  Olimpiada Kombëtare e Matematikës Gjatë këtyre dy javëve janë zhvilluar oplimpiada e kimisë, fizikës dhe matematikës, ndërkohë që po vazhdon ajo e biologjisë. Në datat 12 mars, 19 mars dhe 2 prill në mjediset e Fakultetit të Shkencave të Natyrës u zhvilluan fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.656Z

Presidenti i SHBA-së, medalje ekselence për nxënësin shqiptar

Sapo ka mbaruar klasën e pestë me rezultate të shkëlqyera në mësime shqiptari, Dario Toska, është dekoruar si nxënës i ekselencës nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. I riu ka mbaruar klasën e pestë në shkollën amerikane të Garmisch ElementaryMiddle Sc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.791Z

Bolt Usain nga femije rebel te padroni i Olimpiadave

Nje liber tregon sezonet e arta te rekordmenit te shpejtesise por edhe femijerine ne Xhamajke. Heren e pare qe vrapova me kohen 958 e bera per ti shpetuar mesuesit te matematikes ishim duke luajtur me top ne klase. Te vrapoj shpejt me ben te ndihem i gjalle Bolt perpara se te behej legjenda e Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.194Z

“Soçi 2014” , Putin deklaron të hapura Lojërat Olimpike

SOÇI – Presidenti rus, Vladimir Putin i deklaroi pak më parë “të hapura” Lojërat Olimpike Dimërore të Soçit, gjatë një ceremonie zyrtare për fillimin e tyre që është gati në përfundimin e saj. “I deklaroj të hapura Lojërat e XXII Olimpike Dimërore në Soçi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.656Z

Donald Trump i jep medaljen e ekselencës djalit të ish-ministrit shqiptar

Presidenti i SHBA-se, Donald Trump i ka dhënë medaljen e ekselencës një nxënësi shqiptar. Djali shqiptar ka marre rezultate të shkëlqyera në mësime gjë që ka sjellë nderimin nga vetë presidenti i SHBA-së. Dario Toska, djali i Igli Toskës, sapo ka përfunduar me sukses klasën e pest�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama