Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.584Z

"Ju tregoj Olimpiaden kineze"

Perfaqesuesi me i larte kinez ne Tirane Uang Cun Lin, rrefen shifrat dhe pergatitjet per Lojerat e 29-ta Olimpike, qe kane kushtuar 1.3 miliard euro. Ambasadori i Republikes Popullore te Kines ne Shqiperi, nje dite para hapjes zyrtare te Lojerave Olimpike, ofron nje kendveshtrim alternativ per festi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.924Z

SHQIPTARI I VOGEL FITON OLIMPIADEN KOMBETARE TE MATEMATIKES NE BRITANINE E MADHE

Ai eshte vetem 11 vjec, e quajne Mattheu WRIGHT, shume krenar per origjinen angleze te familjes se babait …po aq sa krenar me familjen shqiptare te nenes se tij ku cdo vere kalon nje pjese te pushimeve. Ndersa prinderit projektojne per te shkolla me emra prestigjioze dhe punera me pergjgjesi&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.832Z

Sportisti me i mire i 2008, Husain Bolt

Redaksia e gazetes sportive franceze "L'Ekip" ka nxjerre xhamajkianin, Husain Bolt, si sportistin me te mire te vitit 2008. Atleti qe fitoi tri medalje ari dhe theu dy rekorde boterore ne Olimpiaden e Pekinit, u votua me shume nga te gjithe sportistet e tjere, duke lene pas notarin e shquar amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.211Z

FOTOT/ Një arsye më shumë për të ndjekur Olimpiadën e Rios

Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Rio të Brazilit, janë evenimenti kryesor në botë këto ditë. Lajmet andej janë të shumta. Por, këto atlete e bëjnë atë një eveniment edhe më tërheqës dhe një arsye më shumë për ta ndjekur atë. Fotot janë sipas renditjes më poshtë: 1)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Britania, Capello enderron kombetaren olimpike

Ne nje interviste per “Fifa Magazine”, tekniku italian ka zbuluar synimet e tij per ta mbyllur karrieren me kombetaren britanike. Fabio Capello kerkon te rrenjoset edhe me shume ne kulturen e futbollit britanik. Pasi ka fituar simpatine e gjithe anglezeve pas rezultateve pozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.450Z

Grumbullimi i peshengritjes

DANIEL GODELLIKombetarja e peshengritjes do te grumbullohet me 3 tetor ne prag te boterorit te Parisit dhe do te perfaqesohet me 10 sportiste. Nje muaj kohe kane peshengritesit tane per te bere pergatitjet e fundit per te arritur rezultate sa me te larta me qellim kualifikimin e nje numri sa me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Prioritet Olimpiada

Kryeministri ne largim Hashim Thaci te premten eshte takuar me udheheqesit e federatave sportive te Kosoves. Nese e rimerr mandatin ai tha se do te angazhohet per nderkombetarizmin e sportit derisa qellim kryesor ka pjesemarrjen e Kosoves ne Olimpiaden 145Londra 2012146. Nga Valon Konushevci valon.k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama