Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.344Z

Pato Po punoj per Olimpiaden

Disa javë pas dëmtimit të radhës muskular në ndeshjen ndaj Barcelonës, Alexandre Pato është rikthyer të flasë për mediat. “Vendimi që unë të luaja në Barcelonë u mor nga të gjithë, përfshir&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.842Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.633Z

Shqiperia mbyll olimpiaden ne Sochi

Skiatorja shqiptare në Sochi 2014, Suela Mëhilli u skualifikua në raundin e parë në disiplinën Slalom, gara e dytë e saj në këtë olimpiadë. 20-vjeçarja e përfundoi garën në raundin e parë madje u rendit n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.343Z

Kancelara, ari i dyte olimpik

Ciklisti zviceran, Fabian Kancelara ka fituar edhe medaljen e dyte ne Olimpiaden e Pekinit. Ai ka triumfuar ne garen me kronometer, duke u stolisur me medaljen e arte. Kancelara shtegun e gjate 47,3 kilometra e pershkoi per 1 ore, 2 minuta e 11, 43 sekonda. Ciklisti zviceran te shtunen e fitoi med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.302Z

Kinezi Zhang, ar ne peshen 62 kg

Peshengritesi kinez, Zhang Xianxiang ka fituar medaljen e arte ne disiplinen deri 62 kg. Per Kinen kjo eshte medalja e nente e arte ne Olimpiaden e Pekinit. Medalja e argjendte i takoi garuesit kolumbian, Diego Salazar, kurse medalja e bronzte indonezianit, Trijatno. Kina po vijon te korre suksese n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.607Z

Nju Jork, Giuliani ben nje pauze politike

Ish-kryetari i bashkise se Nju Jorkut, Rudolph Giuliani ka vendosur te beje nje pushim ne politike, duke hequr dore nga kandidimi ne vitin 2010. Keshtu, Giuliani nuk do te garoje per dy postet ne loje ne Mollen e Madhe, konkretisht vendin ne Senat dhe ate te guvernatorit. “Kam shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.836Z

Rogge: Woods me ka zhgenjyer

Ne nje interviste dhene per gazeten spanjolle “El Pais”, presidenti i Komitetit Olimpik Nderkombetar, Jacques Rogge eshte shprehur shume i zhgenjyer nga sjellja e Tiger Woods. Kampioni i golfit u perfshi ne nje skandal per lidhjet e tij jashte martese dhe aktualisht ai ka ngri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama