Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.832Z

Sportisti me i mire i 2008, Husain Bolt

Redaksia e gazetes sportive franceze "L'Ekip" ka nxjerre xhamajkianin, Husain Bolt, si sportistin me te mire te vitit 2008. Atleti qe fitoi tri medalje ari dhe theu dy rekorde boterore ne Olimpiaden e Pekinit, u votua me shume nga te gjithe sportistet e tjere, duke lene pas notarin e shquar amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.211Z

FOTOT/ Një arsye më shumë për të ndjekur Olimpiadën e Rios

Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Rio të Brazilit, janë evenimenti kryesor në botë këto ditë. Lajmet andej janë të shumta. Por, këto atlete e bëjnë atë një eveniment edhe më tërheqës dhe një arsye më shumë për ta ndjekur atë. Fotot janë sipas renditjes më poshtë: 1)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Britania, Capello enderron kombetaren olimpike

Ne nje interviste per “Fifa Magazine”, tekniku italian ka zbuluar synimet e tij per ta mbyllur karrieren me kombetaren britanike. Fabio Capello kerkon te rrenjoset edhe me shume ne kulturen e futbollit britanik. Pasi ka fituar simpatine e gjithe anglezeve pas rezultateve pozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.450Z

Grumbullimi i peshengritjes

DANIEL GODELLIKombetarja e peshengritjes do te grumbullohet me 3 tetor ne prag te boterorit te Parisit dhe do te perfaqesohet me 10 sportiste. Nje muaj kohe kane peshengritesit tane per te bere pergatitjet e fundit per te arritur rezultate sa me te larta me qellim kualifikimin e nje numri sa me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Prioritet Olimpiada

Kryeministri ne largim Hashim Thaci te premten eshte takuar me udheheqesit e federatave sportive te Kosoves. Nese e rimerr mandatin ai tha se do te angazhohet per nderkombetarizmin e sportit derisa qellim kryesor ka pjesemarrjen e Kosoves ne Olimpiaden 145Londra 2012146. Nga Valon Konushevci valon.k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Brazili pergatitet per olimpiaden

Përfaqësuesja braziliane e futbollit që do të marrë pjesë në “Londër 2012” zhvilloi stërvitjen e parë, ndërsa pesë herë kampionët e botës kërkojnë medaljen e parë të artë në Lojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.961Z

NBA Howard humbet Olimpiaden

Dwight Howard, qendra e Orlando Magic në NBA, do t’i nënshtrohet të premten një operacioni në shpatull si pasojë e hernies diskale dhe do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit dhe Lojërat Olimpike të Londrës. Vetë H

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama