Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.211Z

FOTOT/ Një arsye më shumë për të ndjekur Olimpiadën e Rios

Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Rio të Brazilit, janë evenimenti kryesor në botë këto ditë. Lajmet andej janë të shumta. Por, këto atlete e bëjnë atë një eveniment edhe më tërheqës dhe një arsye më shumë për ta ndjekur atë. Fotot janë sipas renditjes më poshtë: 1)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.132Z

Britania, Capello enderron kombetaren olimpike

Ne nje interviste per “Fifa Magazine”, tekniku italian ka zbuluar synimet e tij per ta mbyllur karrieren me kombetaren britanike. Fabio Capello kerkon te rrenjoset edhe me shume ne kulturen e futbollit britanik. Pasi ka fituar simpatine e gjithe anglezeve pas rezultateve pozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.450Z

Grumbullimi i peshengritjes

DANIEL GODELLIKombetarja e peshengritjes do te grumbullohet me 3 tetor ne prag te boterorit te Parisit dhe do te perfaqesohet me 10 sportiste. Nje muaj kohe kane peshengritesit tane per te bere pergatitjet e fundit per te arritur rezultate sa me te larta me qellim kualifikimin e nje numri sa me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Prioritet Olimpiada

Kryeministri ne largim Hashim Thaci te premten eshte takuar me udheheqesit e federatave sportive te Kosoves. Nese e rimerr mandatin ai tha se do te angazhohet per nderkombetarizmin e sportit derisa qellim kryesor ka pjesemarrjen e Kosoves ne Olimpiaden 145Londra 2012146. Nga Valon Konushevci valon.k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Brazili pergatitet per olimpiaden

Përfaqësuesja braziliane e futbollit që do të marrë pjesë në “Londër 2012” zhvilloi stërvitjen e parë, ndërsa pesë herë kampionët e botës kërkojnë medaljen e parë të artë në Lojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.961Z

NBA Howard humbet Olimpiaden

Dwight Howard, qendra e Orlando Magic në NBA, do t’i nënshtrohet të premten një operacioni në shpatull si pasojë e hernies diskale dhe do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit dhe Lojërat Olimpike të Londrës. Vetë H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.153Z

iklizmi rrezikon Olimpiaden 2016

Lojërat Olimpike Rio 2016 rrezikojnë të humbasin një prej sporteve pjesëmarrës. Çiklizmi mund të përjashtohet nga Olimpiadat, duke nisur nga evenimenti në Brazil. Për momentin ky është vetëm një kërcënim, por rr&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama