Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.927Z

Prioritet Olimpiada

Kryeministri ne largim Hashim Thaci te premten eshte takuar me udheheqesit e federatave sportive te Kosoves. Nese e rimerr mandatin ai tha se do te angazhohet per nderkombetarizmin e sportit derisa qellim kryesor ka pjesemarrjen e Kosoves ne Olimpiaden 145Londra 2012146. Nga Valon Konushevci valon.k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Brazili pergatitet per olimpiaden

Përfaqësuesja braziliane e futbollit që do të marrë pjesë në “Londër 2012” zhvilloi stërvitjen e parë, ndërsa pesë herë kampionët e botës kërkojnë medaljen e parë të artë në Lojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.961Z

NBA Howard humbet Olimpiaden

Dwight Howard, qendra e Orlando Magic në NBA, do t’i nënshtrohet të premten një operacioni në shpatull si pasojë e hernies diskale dhe do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit dhe Lojërat Olimpike të Londrës. Vetë H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.153Z

iklizmi rrezikon Olimpiaden 2016

Lojërat Olimpike Rio 2016 rrezikojnë të humbasin një prej sporteve pjesëmarrës. Çiklizmi mund të përjashtohet nga Olimpiadat, duke nisur nga evenimenti në Brazil. Për momentin ky është vetëm një kërcënim, por rr&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.280Z

Bold sportisti i vitit ne Xhamajke

Hysein Bold eshte shpallur sportisiti I vitit ne Xhamajke.Rekordmeni ne olimpiaden e Pekinit mundi atletin tjeter Asafa Pawell.22 vjecari kete titull ia dedikon familjes se tij dhe nderkohe flet per sfiden tjeter e cila eshte thyerja e rekordit ne 400 metra.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.444Z

Rama: Shqipëria medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës, duartrokitje të përzemërt

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se vendi ynë ka marrë medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës. Në një postim në Twitter dhe Facebook Rama shkruan se protagonistët meritojnë një duartrokitje të përzemërt. Shqipëria medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.638Z

Putin dhe Medvedev ne debore

Presidenti rus Dmitry Medvedev dhe kryeministri Vladimir Putin kane kaluar se bashku pushimet e fundvitit ne Sochi. Ky lokalitet do te prese olimpiaden dimerore te 2014-es. Nder argetimet e lidereve ruse ka qene motoslita, skite, bisedimet perpara nje caji apo nje cokollate te ngrohte.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama