Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpiaden

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.961Z

NBA Howard humbet Olimpiaden

Dwight Howard, qendra e Orlando Magic në NBA, do t’i nënshtrohet të premten një operacioni në shpatull si pasojë e hernies diskale dhe do të humbasë pjesën e mbetur të sezonit dhe Lojërat Olimpike të Londrës. Vetë H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.153Z

iklizmi rrezikon Olimpiaden 2016

Lojërat Olimpike Rio 2016 rrezikojnë të humbasin një prej sporteve pjesëmarrës. Çiklizmi mund të përjashtohet nga Olimpiadat, duke nisur nga evenimenti në Brazil. Për momentin ky është vetëm një kërcënim, por rr&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.280Z

Bold sportisti i vitit ne Xhamajke

Hysein Bold eshte shpallur sportisiti I vitit ne Xhamajke.Rekordmeni ne olimpiaden e Pekinit mundi atletin tjeter Asafa Pawell.22 vjecari kete titull ia dedikon familjes se tij dhe nderkohe flet per sfiden tjeter e cila eshte thyerja e rekordit ne 400 metra.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.444Z

Rama: Shqipëria medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës, duartrokitje të përzemërt

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se vendi ynë ka marrë medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës. Në një postim në Twitter dhe Facebook Rama shkruan se protagonistët meritojnë një duartrokitje të përzemërt. Shqipëria medalje bronxi në Olimpiadën Ballkanike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.638Z

Putin dhe Medvedev ne debore

Presidenti rus Dmitry Medvedev dhe kryeministri Vladimir Putin kane kaluar se bashku pushimet e fundvitit ne Sochi. Ky lokalitet do te prese olimpiaden dimerore te 2014-es. Nder argetimet e lidereve ruse ka qene motoslita, skite, bisedimet perpara nje caji apo nje cokollate te ngrohte.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.711Z

Kosova zyrtarisht ne Komitetin Olimpik Nderkombetar

Lajmi me i madh per sportin kosovar erdhi pak para ores 2000 Ashtu sic ishte paralajmeruar gjate dites Komiteti Olimpik i Kosoves edhe zyrtarisht eshte anetar i Komitetit Olimpik Nderkombetar por si anetar i perkohshem citon Supersportbr br Lajmi u be i ditur nga vete Komiteti Olimpik Nderkombetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.395Z

Bolt synon rekordin e 400 metrave

Rekordmeni ne 100 dhe 200 metra Husein Bolt deshiron te thyej rekordin edhe ne 400. Atleti Xhamajkan ka filluar nje program stervitor per te arritur ne olimpiaden e 2010 pikerisht kete objektiv. Sipas tij thyerja e rekordit te Xhonson do ishte kulmi i karrieres. Ne 400 metra rekordin e mban ish atle

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama