Rezultate te kerkimit per termin: +Ols +Lafe

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.023Z

Organizohet konferencë mbi trashëgiminë kulturore dhe turizmin

Në një konferencë triditore të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, mes datave 23 e 25 tetor do të diskutohet lidhja midis trashëgimisë kulturore dhe turizmit. Konferenca hapet zyrtarisht më 23 tetor me fillim nga ora 18:00 në Modelariumin e Fakultetit të Ndërtimtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.358Z

Inst.i Momenteve:S'ka leje për "Skënderbej"

Beteja për sheshin "Skënderbej" ka vijuar në frontin kulturor nga qeveria drejt Bashkisë së Tiranës përmes zbardhjes së dokumentacionit të lejes nga Instituti i Monumenteve të Kulturës dhe drejtoria e trashëgimisë kulturore në Ministrinë e Kulturës. Drejtuesit Valter Shtylla dhe Ol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.132Z

Krishtlindjet: Presidenca hap dyert për publikun, ekspozon kopjen e Mesharittë Gjon Buzuku

Me rastin e Krishtlindjeve Institucioni i Presidentit të Republikës ka hapur sot dyert për publikun për të parë nga afër kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut, libri i parë në gjuhën shqipe i botuar në vitin 1555. Kjo vepër e rrallë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.171Z

Balili, Nishani i thotë po Metës për mbledhjen e KSK

Presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit Kombëtar, lidhur me çështjen Balili. Në një konferencë për shtyp, drejtori i kabinetit të Presidentit Ols Lafe tha se kërkesa është cilësu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.249Z

Gjirokastra drejt kthimit ne identitet

Vazhdojne punimet per te kthyer ne identitet qytetin e gurte te Gjirokastres, pas levrimit te fondit 1.3 milione dollaresh te qeverise shqiptare, i akorduar UNESCO-s. Gjate javeve te fundit, ne Pazarin karakteristik dhe disa komplekse te gurta, firma restauruese ka ngritur skelat per realizimin e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.328Z

Gjirokastër, investime për trashëgiminë kulturore

>Qyteti i gurtë i Gjirokastrës dhe restaurimi i monumenteve të kulturës që ndodhen aty, ishin në qendër të diskutimeve në konferencën e djeshme, e cila u zhvillua nga Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Institutin e Monumenteve te Kulturës. Në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.977Z

Berat,festivali multikulturor në ditëne tretë, fokus trashëgimia kulturore

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Festivali multikulturor prej tre ditësh po i ofron qytetit të Beratit argëtim dhe kulturë duke promovuar artin shqiptar. Aktivitete të ndryshme kanë marrë pjesë në këtë festial ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama