Rezultate te kerkimit per termin: +Omonias

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.702Z

Korce zgjidhet kreu i Omonias

Zgjedhjet e Omonias në Korçë kanë rikonfirmuar në postin e kryetarit të kësaj organizate të pavarur kreun Naum Disho. I përfolur për skandalin e Boboshticës dhe nën një proçes gjyqësor me akuzën për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.747Z

Qeveria: “Jo” kërkesës së Omonias

Autori i Lajmit: red.“Burime zyrtare pranë Qeverisë shqiptare shprehen se dokumenti që i referohet organizata "Omonia" është Konventa në Kuadër të Këshillit të Evropës, “Për mbrojtjen e minoriteteve kombëtare” (neni 10) ku përcakton ndër të tjera që minoritetet kanë të drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.606Z

Ditëlindja e Omonias, sherr mes grekëve

Grupet kundërshtare brenda minoritetit përplasen hapur. Bollano nuk lejon Kserën të flasë Përplasjet midis lidershipit politik, përfaqësues të minoritetit etnik grek, u rishfaqën sërish gjatë ceremonisë së festimit të 19-vjetorit të themelimit të Organizatës Bashkimi Demokratik i M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

“Mbështes vendimin e Këshillit të Omonias”

Autori i Lajmit: red.Kryetari i Omonias dhe njëkohësisht dhe i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano, në një prononcim publik ka rikthyer në skenë dhe një herë, duke dhënë dhe shpjegimet e tij, arsyet për vendimin e Këshillit të Përgjithshëm të Omonis, ku i drejtohet Qeverisë shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.323Z

Karamelo kunder Omonias

Levizja per te Drejtat e Lirite e Njeriut shprehet kunder cdo aksioni politik te organizates Omonia dhe PBDNJ ne dem te bashkejeteses mes minoritetit grek dhe shqiptareve. Kreu i LDLNJ, Ligoraq Karamelo kundershton memorandumin e Omonias drejtuar Parlamentit grek, ku kerkohej kushtezimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.393Z

Duro, asist në fitoren e Omonias

Klodian Duro ka qenë i mbarë për Omonian në ndeshjen e parë të Kupës UEFA kundër ekipit shqiptar të Milanos së Kumanovës në takimin e zhvilluar në Nikosia, përballë 15 mijë tifozëve të etur për fitore. Ekipi qipriot fitoi me rezultatin e pastër 2-0, me nga një gol në cdo pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.371Z

Ligoraq Karamelo zgjidhet kryetari i ri i Omonias

Mbledhja Omonia eshte percare eshte gjate konferences ku pritej te zgjidhej kryetari i ri i kesaj dege. I deleguari Vangjel Dule ka paraqitur si kandidat per kryetar te Omonias Ligoraq Karamelon pas shkrirjes se dy partive gje qe ka sjelle reagime nga ana e disa perfaqesuesve te Omonias te cilet ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama