Rezultate te kerkimit per termin: +Omonias

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.729Z

“Kërkesa e Omonias për dygjuhësi, provokacion”

Autori i Lajmit: red.Politika shqiptare e konsideron si një provokacion kërkesën e Omonias, sipas së cilës, greqishtja duhet të jetë gjuhë e dytë zyrtare. Pas deklaratave të socialistit Marko Bello, reagon dhe nënkryetari i LSI-së, Pëllumb Xhufi. Ai pohoi dje se Omonia po bie gjithmonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.565Z

Skandali me eshtrat ne Boboshtice investimi u be nga kreu i Omonias

Ne seancen e radhes se gjyqit per skandalin e dhunimit te varreve ne Boboshtice deshmitaret e thirrur nga mbrojtja deklaruan para trupit gjykues se investimi i ndertimit te nje platforme per memorialin grek eshte teresisht personal nga ana e kreut te Omonias Naum Disho. Dy deshmitaret Elenica Kot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.995Z

Një vit burg për ish kreun e Omonias për varret në Boboshticë

SHKRUAN: Irena Vreto 10-06-2011 11:05Korçë- Togat e zeza të juglindjes dënojmë me 12 muaj burg ish kreun e Omonias në Korçë. Çështja “Boboshtica”, e bërë e njohur nga mediatizmi i madh i saj, ka marrë fund gjatë mesditës të së enjtes në Gjykatën e Shkallës së Parë në Kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.327Z

Digjet flamuri grek i vendosur pranë zyrave qendore të Omonias në Sarandë

Digjet flamuri grek i vendosur pranë zyrave qendore të Omonias në Sarandë. Kryetari i kësaj organizate, Leonidha Papa e ka cilësuar akt të errët djegien e flamurit ndërsa kërkoi zbardhjen e ngjarjes. Leonidha Papa: Dua të denoncoj aktin e errët që ka ndodhur  në zyrat qendore të Omon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.936Z

Skandali i Boboshticës 1 vit burg kreut të Omonias Naum Disho

KORÇE- Gjykata e Korcës shpall fajtor kreun e Omonias të këtij qyteti për skandalin e dhunimit të varreve në Boboshticë në tetor të vitit të kaluar. Trupi gjykues dënoi sot Naum Dishon me 1 vit burg. Gjithashtu u shpallën fajtor dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.299Z

Himarë, Goro: Anëtarët e Omonias hyjnë me forcë në mbledhjen e Këshillit

Një situatë e tensionuar është krijuar ditën e sotme, kur në Këshillin bashkiak të Himarës do të miratohej plani i përgjithshëm vendor. Njerëz të grupmbulluar nga përfaqësues të Omonias, hynë me forcë duke tentuar të prishin mbledhjen. Kryebashkiaku i Himarës, Jorgo Goro akuzoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.998Z

Korce kreu i Omonias denohet me 1 vit burg

style=positionrelativez-index2> Gjykata e Korces ka denuar sot kreun e Omonias Naum Disha me 1 vit heqje liri per shkaterrimin e varreve te Boboshtices. Po ashtu ne seancen e sotme eshte dhene verdikti edhe per dy puntoret Alqi Koroveshi dhe Luan Zace per te cilet eshte vendo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama