Rezultate te kerkimit per termin: +Omonias

Total: 489
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.743Z

“Mbështes vendimin e Këshillit të Omonias”

Autori i Lajmit: red.Kryetari i Omonias dhe njëkohësisht dhe i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano, në një prononcim publik ka rikthyer në skenë dhe një herë, duke dhënë dhe shpjegimet e tij, arsyet për vendimin e Këshillit të Përgjithshëm të Omonis, ku i drejtohet Qeverisë shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.323Z

Karamelo kunder Omonias

Levizja per te Drejtat e Lirite e Njeriut shprehet kunder cdo aksioni politik te organizates Omonia dhe PBDNJ ne dem te bashkejeteses mes minoritetit grek dhe shqiptareve. Kreu i LDLNJ, Ligoraq Karamelo kundershton memorandumin e Omonias drejtuar Parlamentit grek, ku kerkohej kushtezimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.393Z

Duro, asist në fitoren e Omonias

Klodian Duro ka qenë i mbarë për Omonian në ndeshjen e parë të Kupës UEFA kundër ekipit shqiptar të Milanos së Kumanovës në takimin e zhvilluar në Nikosia, përballë 15 mijë tifozëve të etur për fitore. Ekipi qipriot fitoi me rezultatin e pastër 2-0, me nga një gol në cdo pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.371Z

Ligoraq Karamelo zgjidhet kryetari i ri i Omonias

Mbledhja Omonia eshte percare eshte gjate konferences ku pritej te zgjidhej kryetari i ri i kesaj dege. I deleguari Vangjel Dule ka paraqitur si kandidat per kryetar te Omonias Ligoraq Karamelon pas shkrirjes se dy partive gje qe ka sjelle reagime nga ana e disa perfaqesuesve te Omonias te cilet ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.936Z

Skandali i Boboshticës 1 vit burg kreut të Omonias Naum Disho

KORÇE- Gjykata e Korcës shpall fajtor kreun e Omonias të këtij qyteti për skandalin e dhunimit të varreve në Boboshticë në tetor të vitit të kaluar. Trupi gjykues dënoi sot Naum Dishon me 1 vit burg. Gjithashtu u shpallën fajtor dhe 2 punëtorët të cilët kryen punime të paligjshme d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.746Z

Greqia fsheh kreun e Omonias, Disho: Jam grek, më ndihmoni

Greqi- Naum Disho, i dënuar me një vit burg për dhunimin e varreve në Boboshticë dhe i shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare, mësohet se fshihet diku në kufirin mes Greqisë dhe Shqipërisë. Ky lajm bëhet i ditur nga gazeta greke “Proto Thema”, e cila ka mundur të marr�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.729Z

“Kërkesa e Omonias për dygjuhësi, provokacion”

Autori i Lajmit: red.Politika shqiptare e konsideron si një provokacion kërkesën e Omonias, sipas së cilës, greqishtja duhet të jetë gjuhë e dytë zyrtare. Pas deklaratave të socialistit Marko Bello, reagon dhe nënkryetari i LSI-së, Pëllumb Xhufi. Ai pohoi dje se Omonia po bie gjithmonë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama