Rezultate te kerkimit per termin: +Operacionet

Total: 8690
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.719Z

Diversantët, përse dështuan amerikanët të rrëzonin Enver Hoxhën

Përse dështuan amerikanët dhe britanikët të rrëzonin regjimin e Enver Hoxhës me anë të futjes apo desantimit të grupeve diversioniste në vitet 1949-1954? Ky është një nga qëllimet e punimit “Operacionet e fshehta dhe strategjia e Luftës së Ftohtë e SHBA” i autores Sarah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Bush: Veprime vendimtare kunder krizes

Ne ceremonine e pritjes se kryeministrit italian Silvio Berlusconi ne Shtepine e Bardhe, presidenti amerikan George W. Bush ka folur edhe per krizen ekonomike, lidhur me te cilen ka shprehur bindjen se operacionet e koordinuara mes fuqive te medha do t’i bejne balle ketij problemi kaq te rende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.068Z

Mars, roboti Phoenix drejt "vdekjes"

Roboti Phoenix në Mars është në fund të jetës. Pas 158 ditëve jetesë në polin verior të planetit të kuq, roboti duket se do të jetë viktimë e kushteve të tmerrshme të ambientit. Për këtë arsye shkencëtaret e Jet Propulsion Laboratory në California, nga ku kontrollohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Bluzat e bardha krkojn siguri

Jan anulluar sot t gjitha operacionet n Qendrn Spitalore Universitare, Nn Tereza, n Tiran. Shkak pr kt u b protesta e organizuar nga mjekt dhe infermiert e spitalit t cilt t mbledhur n ambientet e QSU-s, kan vijuar me ciklin e protestave pr prmirsimin e situats n shndetsi. Protestat e bluzave t b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.997Z

Meksikë, arrestohet ish shefi i luftës kundër krimir të organizuar

Ish-shefi i shërbimit policor të Meksikës kundër krimit të organizuar u arrestua dje në kuadër të një operacioni ''duar të pastra'' sepse dyshohej se kishte lidhje me trafikantët e drogës, bëri të ditur Prokuria e Përgjithshme.Noe Ramirez, ish-drejtor i shërbimeve të specializuara p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.335Z

Gomonia e zhdukur, gjendet nje prej peshkatareve

Gjendet ne brigjet kroate, pas disa dite kerkimesh, nje prej peshkatareve qe udhetonte me gomonen shqiptare, te zhdukur prej dites se diel. Romeo Puliso, i cili mendohet te kete dale me not deri ne breg, ishte ne gjendje te traumatizuar, nderkohe qe shendeti i tij paraqitet pa probleme p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.312Z

Greqia ndihme per zonat e permbytura

Ne  Shkoder po zhvillohet nje nder operacionet me te madhe humanitare qe eshte kryer ndonjehere ne Shqiperi. Jane reth 800 trupa ne terren te cilave u jane bashkuar  dhe trupa te emergjences nga vendi fqinj Greqia. Komandati i trupes greke te shpetimit Kosta Tokaloqis esht shpre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama