Rezultate te kerkimit per termin: +Operacioneve +Speciale

Total: 1265
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.706Z

Akuzohet për trafik drogenë Itali, arrestohet në Vlorë

Një tjetër shtetas i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane është arrestuar nga policia e Vlorës. Në pranga përfundoi Dorjan Myqerem Çela (Çelaj). Ndaj 32 vjeçarit banues në Vlorë, Gjykata e Palermos kishte lësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.937Z

Në luftë me zjarret, lëndohet efektivi i batalionit special

Një efektiv i forcave speciale të ushtrisë është lënduar gjatë operacioneve për shuarjen e zjarreve, ndërsa ndodhet në spital për ndihmë mjekësore. Nënoficeri i batalionit special të Forcave të Armatosura, Skënder Hidri, është lënduar gjatë ndërhyrjes në malin e Derjes në Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.914Z

Për shkak të ISIS’it një femër u detyrua të rikthej 20 herë virgjërinë

Grupi terrorist ISIS e ka detyruar një skllave seksi që të operohet 20 herë për të rikthyer ‘virgjërinë’. Ajo ishte martuar me 20 luftëtarë dhe për secilin prej tyre duhej të ishte e virgjër. Zainab Bangura, e dërguar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.595Z

Pranga policit special me 2 kg kokainë në shtëpi

Një oficer i operacioneve speciale në Policinë e Shtetit, është vënë në pranga me 2 kilogramë kokainë, që i kishte në banesën e tij. Hamza Demushaj është vënë në pranga gjatë një aksionit të agjentëve të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Policinë e Shtetit. Ndaj D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.564Z

Miratohet projektligji për kujdesin shëndetësor për 500 punonjës policie

Komisioni për Sigurinë Kombëtare miratoi projektligjin Për kujdesin shëndetësor të veçantë të punonjësve të strukturave speciale operacionale të policisë së Shtetit. Të ftuar ishin Ministri i Shëndetësisë,  Ilir Beqja, zv.Ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea, si edhe përfaqësu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.944Z

Polici i prish atmosferën Bashës

Ministri po përgëzonte ndërhyrjet profesionale të policisë, por një efektiv është vetëplagosur nga pakujdesia Një punonjës policie i ka prishur atmosferën ministrit të Brendshëm, Lulzim Basha, teksa po deklaronte se strukturat e policisë kanë arritur standarde profesionale, sidomos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.995Z

Shoqerohen dy speciale policie dyshohen per ngacmim femrash

Ngacmimet e femrave dhe veprimet e turpshme në rrugë duket se nuk ndodhin vetëm nga maniakët seksualë, por edhe nga punonjës të shtetit, të cilët janë betuar për ta luftuar këtë fenomen. Të paktën këto jan&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama