Rezultate te kerkimit per termin: +Operacioneve +Speciale

Total: 1265
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.183Z

U akuzua për korrupsion, në detyrë ish-shefi i operacioneve speciale

Çështja Prokuroria pushoi hetimet për Alban Ahmetajn, emërohet tek Interpoli. PD-ja akuzon Tahirin, replikon ministria Një ish-oficer i lartë i policisë shqiptare, i pezulluar për shkak të nisjes së hetimeve nga prokuroria për korrupsion, është rikthyer në detyrë. Albano Ahmetaj ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.137Z

Rinisin hetimet për 21 Janarin, pyeten 36 efektivët e operacioneve speciale

Hetimet për ngjarjen e 21 Janarit 2011 ku mbetën të vrarë katër protestuesit, Faik Myrtaj, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Hekuran Deda ka që prej muajit Mars që ka rifilluar hetimet sërish. Drejtoria e Standardeve në Policinë e Shtetit ka thirrur për të dëshmuar ish-efektivët e seksionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.084Z

Policia nis hetimet për '21 Janarin', pyeten ish-efektivët e operacioneve speciale

TIRANE- Drejtoria e Standardeve në Policinë e Shtetit ka thirrur për të dëshmuar ish-efektivët e seksionit të operacionave speciale në drejtorinë e policisë Tiranë. Qëllimi i marrjes në pyetje është plani i vendosja se tyre dhe roli që kanë patur gjatë protestës së ‘21 Jana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.585Z

PD denoncon lirimin nga detyra te 16 oficereve te operacioneve speciale

Partia Demokratike ka denoncuar sot lirimin nga detyra pa asnjë motiv të 16 efektivëve të operacioneve speciale. Nëpërmjet një deklarate për mediat deputeti demokrat Arben Ristani është shprehur se akte të tilla duhet të ndalen sa nuk ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.658Z

Operacionet speciale, për trajnim te reparti RENEA

Stërvitja ka të bëjë me përmirësimin e tyre në arrestime, me qëllim parandalimin e ngjarjeve të rënda kriminale Ngjarjet e ndryshme dhe incidentet me oficerët e operacioneve speciale, detyrojnë drejtuesit e policisë që t’i dërgojnë ata për trajnim te reparti RENEA. Bëhet fja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.318Z

Oketa: Forcat speciale, repart elitë

 Përvjetori i 10-të i krijimit të Batalionit të Operacioneve Speciale të Forcave tona të Armatosura, (BOS), u përkujtua dje  me një ceremoni të zhvilluar në Regjimentin Komando në Zall- Herr. Në ceremoni merrnin pjesë ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa, shefi i Shtabit të P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.585Z

PD denoncon lirimin nga detyra të 16 oficerëve të operacioneve speciale

TIRANE - Partia Demokratike denoncoi sot lirimin nga detyra, sipas saj, pa asnjë motiv, të 16 oficerëve të sektorit të operacioneve speciale, të trajnuar nga organizatat partnere më prestigjioze ndërkombëtare si FBI, ICITAP, PAMEBA, OSBE dhe nga ekspert&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama