Rezultate te kerkimit per termin: +Operative

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.895Z

Vrasja e Santos, përgjegjësii sallës operative mungonte

Të tjera rreth shkrimit Vrasja e Santos pa autor kushërinjtë Gjuzi lirohen Çipa: S'kishim informacion se Santos mund t'i rrezikohej jeta Vrasja e Santos, Rama:Polici privat po flinte gjumë, nuk e nxori armën Vrasja e Santos, pyetet në qeli kolumbiani për lekët në bankë V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.991Z

Klima, KE: Duhet nje marreveshje operative

Komisioni Evropian ka deklaruar lidhur me ceshtjen e klimes se eshte thelbesore te vazhdohet me negociatat, ne menyre qe ne samitin e Kopenhagenit te arrihet nje marreveshje. Sipas organit vendimmarres te Brukselit, marreveshja duhet te jete ambicioze, globale dhe operative. Deklarata vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.554Z

Policia me plane operative kundër drogës

Nga Express më 01 maj 2011 në ora 15:04 Zyrtarë të Policisë së Kosovës vlerësojnë të suksesshme fillimin e kampanjës për vetëdijesimin e qytetarëve kundër përdorimit të narkotikëve. Ata thonë se në kuadër të aksioneve të ndryshme policore kundër drogës policia në katër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.990Z

KE: Duhet një marrëveshje operative për klimën

Komisioni Evropian ka deklaruar lidhur me çështjen e klimës se është thelbësore të vazhdohet me negociatat, në mënyrë që në samitin e Kopenhagenit të arrihet një marrëveshje. Sipas organit vendimmarrës të Brukselit, marrëveshja duhet të jetë ambicioze, globale dhe operat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.519Z

Basha, inspektim në sallën operative të policisë

Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, kreu dje një inspektim në sallën operative të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, për të parë nga afër gatishmërinë dhe ecurinë e procesit të integrimit të sistemeve të kërkimit, identifikimit dhe analizës së informacionit. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.346Z

Shpenzimet operative, qeveria “hapi thesin” për vitin elektoral

Këtë vit, fondet e administratës shtetërore për shpenzime operative do të rriten me 900 milionë lekë. Kjo rezulton në udhëzimin e ministrit të Financave për hartimin e zbatimin e buxhetit. Fonde shtesë përfshijnë shpenzimet qeveritare për udhëtime, dieta, transporte dhe karburante.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.686Z

Kosove, FSK ne shtator pjeserisht operative

Forca e Sigurise se Kosoves pritet qe ne shtator te kete kapacitete te pjesshme operative, nderkohe qe vitin e ardhshem te kthehet ne nje njesi teresisht funksionale. Lajmin e ka bere te ditur zedhenesi i FSK-se, Enver Dugolli, i cili ka saktesuar se ne fund te muajit do te perfundoje cik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama