Rezultate te kerkimit per termin: +Opinion

Total: 9449
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.931Z

Trojka e ambasadoreve Jemi asnjanes ne zgjedhje

Arvizu Wollfarth e Sequi Tre titullaret e trupit diplomatik te akredituar ne Shqiperi tanime aktore aktive ne zgjidhjen e krizes dhe ruajtjen e stabilitetit politik ambasadori amerikan Aleksander Arvizu ai i Bashkimit Europian Ettore Sequi dhe i OSBE-se Eugen Wollfarth kane deklaruar njezeri dje se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.910Z

Juliana Pasha, këngëtarja fituese e Festivalit 48 të këngës

Tiranë, 28 dhjetor, NOA Nga Milena Selimi - Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Juliana Pasha kishte pohuar se Nuk kam asnjë opinion deri tani për  këngët konkurruese dhe nuk mendoj se mund të jem fituese. Ndërsa nata e fundit e Festivalit në RTSH, me një votim pothuaj unanim të juris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.228Z

Përplasje mes katolikëve dhe rabinëve, Laras kundër vizitës së Papës në sinagogë

Autori i Lajmit: RedaksiaROMË – “Vizita e Papës në sinagogën e Romës është diçka negative”. Ky është pozicioni i ashpër që ka shprehur presidenti i Asamblesë së Rabinëve Italianë, Xhuzepe Laras, që pritet të marrë pjesë në ceremoninë historike të ditës së diel (ditë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.747Z

Prezantohen gjykatësit e propozuar nga Topi

Komisioni i Ligjeve nuk ka vonuar të zhvillojë seancën dëgjimore me tre kandidaturat e Presidentit të Republikës për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, duke mbyllur kështu procesin, përpara se ata t’i nënshtrohen votimit të parlamentit. (UPDATE) Kjo procedure u vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.754Z

Vizat Fajon Brukseli kerkon garanci nga Shqiperia

TIRANE- Shqiperia do te perfitoje heqjen e regjimit te vizave vetem nese arrin te binde shtetet anetare te BE-se se kriteret teknike jane permbushur dhe ato po zbatohen ne praktike. Tanja Fajon raportuesja speciale ne Parlamentin Europian per Shqiperine dhe Bosnjen eshte e bindur per kete. Ne nje in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.233Z

Ndreqen mes vete

Kryeministri Hashim Thaçi dhe kreu i misionit të EULEX’it, Yves de Kermabon kanë filluar të riparojnë raportet të cilat u acaruan pas ndërhyrjes së EULEX’it në Ministrinë e Transportit. Thaçi dhe Kermabon kanë realizuar të hënën një takim nga i cili Kryeministri ka dërguar mesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.529Z

Kriza Ruci Oferta jone mbi tavoline

Kryetari i grupit parlamentar socialist Gramoz Ruci deklaroi se opozita eshte gati per zgjidhjen e krizes politike mjafton qe mazhoranca te tregoje vullnet pozitiv. Duke theksuar se PS tashme e ka hedhur ne tryeze oferten e saj per ngritjen e komisionit hetimor parlamentar me shumice dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama