Rezultate te kerkimit per termin: +Ora +News

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.748Z

Përfundon takimi mes Ramës dhe Metës te Vila 30

Përfundon takimi mes Ramës dhe Metës në Vilën 30. Krye i grupit parlamentar të PS Gramoz Ruçi nuk bëri me dije se çfarë u diskutua gjatë këtij takimi. Ai vetëm deklaroi se në këtë takim nuk u diskutua për reformën në drejtësi, por për një qeverisje më të mirë të vendit. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.004Z

Dade kërkon analizë të qeverisë, Toçi e quan Kokëdhimën be të jugut

Mbledhja e parë për këtë sesion kuvendor të grupit parlamentar socialist dhe shoqëruar me debate që janë dominuar nga shtyrja e kongresit dhe nga nevoja për analizë të punës së qeverisë. Mësohet se deputetët kanë kërkuar arsyet e shtyrjes së thyerjes së vendimit të Asamblesë, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.844Z

Vjosa del nga shtrati në Selenicë, dëmtohet argjinatura. Në Novoselë disa ha tokë nën ujë

Në Selenicë Vjosa ka dalë nga shtrati. Kreu i bashkisë Përparim Shametaj konfirmon për Ora News se është dëmtuar argjinatura dhe rrezikon përmbytjen e stacionit të ujit të pijshëm. Mësohet se janë rreth 150 ha tokë nën ujë, informon gazetarja e Ora News Jerola Ziaj Ministria e Bren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.456Z

Mungesa e sinjalistikës, Kryekomisari i Durrësit: Të pajisen urgjent rrugët

Lajmi i transmetuar në Ora News për mungesën e sinjalistikës së rrugëve të Durrësit, ka sensibilizuar policinë që të ngrejë shqetësimin në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave. Duke iu referuar situatës, kryekomisar Perlat Çullaj tha se në shumë rrugë apo shkolla të qytetit ka mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.434Z

Ambasada e SHBA përshëndet vendimin e PD për tërheqjen e kandidatit në Këlcyrë

Ambasada Amerikane përshëndet vendimin e PD për të tërhequr nga kandidimi Gentian Muhametin . në një postim në Twitter theksohet se “SHBA përshëndet lëvizjen e guximshme të Partisë Demokratike & partive të tjera mbi dekriminalizimin si dhe mbështet përpjekjet në vazhdim p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.517Z

Rama u vë kushte strukturave të PS-së

Tiranë - Kryeministri Edi Rama njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste ka qenë i qartë me strukturat socialiste: "Në listat e këshilltarëve bashkiakë nuk do të ketë as drejtorë as ish kryetar bashkie apo komune". Jo vetëm kaq: "Kush nuk merr rezultate konkrete për kandidatin dhe ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.080Z

Parandalimi i vrasjes, 25-vjeçari lëvizte në Bllok me taksi prej 3 muajsh

Kur kanë kaluar 24 orë nga arrestimi i Riljon Lalaj, i cili dyshohet se do të ekzekutonte me armë zjarri brenda ambienteve të një lokali lojrash fati në Tiranë, Ora News siguron foton e 25-vjeçarit nga Burreli. Sipas policisë, mbrëmjen e 27 prillit 2015, Riljon Lalaj është regjistruar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama