Rezultate te kerkimit per termin: +Organizat

Total: 7032
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.120Z

Amerikanët sulmuan Korasan, organizatë edhe më e rrezikshme se IS

Amerikanët në sulmet ajrore në Siri kanë likuiduar pjesëtarë të organizatës terroriste Korasan, që vlerësohet për SHBA-të si organizatë edhe më e rrezikshme sesa IS. Bëhet fjalë për një grup terrorist të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.146Z

100 vjetori i krijimit të organizatës “Vatra”

Një grup veprimtarësh nga Bostoni po përpiqen të vendosin një pllakë përkujtimore në vendin ku u themelua Vatra, organizata panshqiptare e Amerikës, e cila këtë vit mbush 100 vjet. Në këtë vit jubilar, veprimtarët e Vatrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.575Z

Kosova drejt anëtarësimit në Organizatën Botërore të Tregtisë

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami ka vizituar Organizatën Botërore të Tregtisë me Seli në Gjenevë. Atje ka takuar zyrtarët e OBT me të cilët ka biseduar për anëtarësimin e Kosovës në këtë org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.100Z

Egjipt, mbahet samiti i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik

EGJIPT - Ministri i Jashtëm egjiptian Mohamed Kamel Amr tha se samiti i 12 i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik, që do të nisë punimet ditën e mërkurë, do të japë mundësinë për bisedime mbi largimin e armëve bërth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.145Z

Arrestohet në Vlorë, në Italidrejtoi organizatë kriminale

VLORE- Në vijimësi të operacioneve të suksesshme për kapjen dhe arrestimin e të gjithë personave të shpallur në kërkim brenda dhe jashtë vendit ditën e sotme nga Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në Drejtorinë e Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.425Z

Hoxhaj në Jeddah, lobon tek vendet e Organizatës për Bashkëpunim Islamik

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në Sesionin e 41- të Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Organizatës për Bashkëpunim Islamik në Jeddah të Arabisë Saudite. Pos agjendës së përcak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.438Z

Veliaj: Shqipëria në bordin drejtues të Organizatës Botërore të Punës

TIRANË- I pranishëm në konferencën e OKB-së për punësimin, ministri i Mirëqenies Socialie dhe Rinisë, Erion Veliaj konfirmoi se Shqipëria është pranuar në bordin drejtues të Organizatës Botërore të Punës. K&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama