Rezultate te kerkimit per termin: +Osama +Bin +Laden

Total: 1423
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.845Z

Jeta në arrati e terroristit më të kërkuar, Osama Bin Laden

Në mbrëmjen e 1 majit të vitit 2011, Forcat Speciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës filluan një sulm për të vrarë apo kapur gjallë, shefin e Al-Kaedës, Osama bin Laden, në territorin pakistanez, në një ndërtesë të rrethuar të qytetit të Abotabadit Top Sekret Al Jazeera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.206Z

Osama Bin Laden synonte të vriste presidentin amerikan

Pasi kanë vlerësuar e-mailet, letrat e ditarin, hetuesit amerikanë janë të sigurt: Bin Laden kishte si qëllim të vriste Obamën. Një burim nga grupi hetimor ka thënë për mediat se presidenti ishte shënjestra kryesore e Bin Laden. Nuk bëhet fjalë për urdhra konkretë, por një strategj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.715Z

Testamenti i Osama Bin Laden

Osama Bin Laden nuk donte që fëmijët e tij të bëheshin pjesë e Al Kaedës. Kështu rezulton, sipas të përditshmes së Kuvajtit, “Al Anbaa”, në vullnetin e fundit të shprehur nga sheiku i terrorit. E përditshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.982Z

Osama Bin Laden, telefonata që e "tradhëtoi"

Që nga humbja e gjurmëve nga malet e Tora bora-s, në vitin 2001, për shërbimet sekrete amerikane, Osama Bin Laden lëvizte në kufirin në mes Afganistanit dhe Pakistanit.   Lidhur me zbulimin e vendndodhjes ku dhe u ekzekutua Bin Laden, ka shumë t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.555Z

TTP: Osama bin Laden është gjallë

Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) hodhi poshtë raportet e publikuara se lideri i Al Kaedas Osama Bin Laden është vrarë.   Televizioni pakistanez “Geno News”, bëri publik deklaratën e kreut të TTP i cili tha se raportimet e mediave amerikane jan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.370Z

Si u varros Osama Bin Laden?

E-mailet e brendshme sekrete tregojnë se Osama Bin Laden u la, u mbështoll me një çarçaf dhe u hodh në ujë, në përputhje me zakonet islamike. Asnjë marinar nuk e pa këtë gjë. Kjo është përmbajtja e e-maileve, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.121Z

Pakistan, vritet djali i Osama Bin Laden

Saad Bin Laden, fëmija i tretë i Osama Bin Laden, mund të jetë vrarë gjatë një sulmi ajror në Pakistan, në fillim të këtij viti. Siç raporton CNN, lajmi është bërë publik nga radioja NPR, sipas së cilës, Saad, rreth 30 vjeç, mund të ketë mbetur i vrarë në sulmin ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama