Rezultate te kerkimit per termin: +Oslo

Total: 1360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Sulmet ne Oslo Obama Lufte terrorizmit

Ngjarjet në Oslo kujtojnë rëndësinë e luftës kundër terrorizmit. Deklarata është bërë nga presidenti amerikan Barack Obama, i cili u ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të viktimave të atentateve. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.059Z

Fluturimi i parë Oslo-Prishtinë-Oslo për sezonin veror 2015

Kompania ajrore "Norwegian Air" që në sezonet e kaluara operonte fluturime vetëm në periudhën e sezonit të lartë veror, për sezonin veror 2015 ka planifikuar të operojë fluturime direkte që lidhin Prishtinën me Oslon, duke filluar nga 11 Prill 2015. Po ashtu, fluturimeve të Oslos ju sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.371Z

Oslo i dorëzon zyrtarisht Nobelin Obamës

Autori i Lajmit: RedaksiaOslo - Presidentit amerikan i nderuar me çmimin “Nobel” për paqe, Barak Obama, i është dorëzuar zyrtarisht çmimi në Oslo. Me të zbarkuar në Oslo, Obama u drejtua për në Institutin Norvegjez të Nobelit, ku ai pranoi diplomën dhe medaljen e çmimit prestigjoz.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.628Z

Parlamentarët kosovarë në Asamblenë e NATO-s në Oslo

Oslo - Në Oslo të Norvegjisë është duke u mbajtur sesioni vjetor i Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Kuvendi i Kosovës përfaqësohet në këtë takim nga delegacioni i përbërë nga Xhavit Haliti, Naim Maloku dhe Sllobodan Petroviç. Kreu i delegacionit, deputeti Haliti do të paraqes�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.477Z

Suu Kyi ne Oslo per cmimin Nobel te vitit 91

Kryetarja e opozitës birmaneze, Aung San Suu Kyi arriti të premten në Oslo, për të tërhequr cmimin Nobel për Paqen. Në Oslo, Kyi pritet të mbajë një fjalim ditën e shtunë për pranimin Cmimit Nobel dhënë asaj q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.084Z

Tragjedia në Oslo, krijohet komisioni hetimor

Norvegjia ka ngritur Komisionin e Pavarur, për të hetuar sulmet e muajit, të kaluar në Oslo dhe Utoja, nga të cilat humbën jetën 77 persona. Kryeministri, Jens Stoltenberg tha se komisioni prej 9 anëtarësh, do të përcaktojë të vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.029Z

BAR OSLO i ri përurohet te rrruga Komuna e Parisit në Tiranë

Një tjetër bar “Oslo” I është shtuar kryeqytetit. Ky investim vjen me risi dhe u përgjigjet kërkesave të klientëve. Kush dëshiron të shijojë kokteilet e fundit, verërat më të mira shqiptare dhe të huaja apo thjesht në kafe ju mirëpret bar “Oslo” te “Kom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama