Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanit

Total: 3146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.919Z

Perëndimi të investojë në demokracinë e Pakistanit

Këtë pranverë, Parlamenti pakistanez nënshkroi një amendament, i cili shlyen nga Kushtetuta e vitit 1973 të këtij vendi të gjitha dispozitat e demokracisë së kufizuar. Puna që çoi deri te marrëveshja, ishte një akt i ndërtimit të konsensusit demokratik. “Kjo është një pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.793Z

Ndarja mes Pakistanit dhe ekstremistëve, e padallueshme

Gazeta ShqipPër shumë vite, ushtria e Pakistanit ka përdorur militantët, por ata janë kthyer në kërcënim Me vrasjen e Osama bin Ladenit nga forcat speciale të SHBA para dy vjetësh, ushtria e Pakistanit u fye. Por nga qëndrimi i dyfishtë përballë ekstremistëve ajo nuk hoqi dorë, thon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.299Z

Rezolutë votë-besimi për presidentin e Pakistanit

Asambleja në provincën Punxhab të Pakistanit miratoi sot një rezolutë e cila bën thirrje për një votë-besimi për presidentin Musharraf.Rezoluta u miratua me 321 vota pro dhe 25 kundër.Një zëdhënëse e Partisë Popullore të Pakistanit tha se të katër asambletë provinciale të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.697Z

Kryetarja e parlamentit të Pakistanit viziton Beratin

BERAT- Kryetarja e parlamentit të Pakistanit Fahmida Mirza, e cila gjendet për një vizitë zyrtare në Shqipëri, ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Beratit. Së bashku me delegacionin që ajo përfaqëson Mirza ka zhvilluar një takim në zyrën e kryetarit të bashkisë Fadil Nasufi, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.059Z

Kryeministri Berisha ngushëllon Kryeministrin e Republikës Islamike të Pakistanit

Kryeministri Berisha i dërgoi sot dy telegrame ngushëllimi Kryeministrit të Republikës Islamike të Pakistanit Z. Syed Yousuf Raza GILANI, për aksidentin ajror dhe për përmbytjet e mëdha, të ndodhura ditët e fundit në veriperëndim të Pakistanit. Në këtë telegram kryeministri Beri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.207Z

Rivalitete midis Indise dhe Pakistanit

Dy fuqite atomike Pakistani dhe India quhen vellezer te papabarabarte. Njera India eshte e madhe shkelqen dhe bota e do. Tjetri Pakistani eshtei vogel i izoluar dhe te tjeret nuk e duan. India e sigurt ne vetvete kerkon nje vend te perhershem ne Keshillin e Sigurimit te Kombeve te Bashkuara. Me zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.252Z

SHBA 2 miliarde usd ndihma Pakistanit

SHBA kane njoftuar dhenien e nje pakete ndihmash ushtarake prej 2 miliarde dollare per Pakistanin ne diten e fundit te bisedimeve strategjike mes Uashingtonit dhe Islamabadit. Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton publikoi marreveshjen 5 vjecare e cila duhet te marre me pare miratimin e K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama