Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanit

Total: 3146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.432Z

Sejdiu: Të ndihmojmë të prekurit e Pakistanit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu ka kërkuar nga të hënën nga qeveria e Republikës së Kosovës që ta ndihmojë popullin e Pakistanit, që po përballet me përmbytjet shkatërruese. “Qytetarët dhe shteti i Pakistanit po ballafaqohen me një katastrofë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.679Z

SHBA-Pakistanit Talebanet problemi juaj

Shtetet e Bashkuara të Amerikës iu përgjigjën akuzave të Pakistanit, për minimin e bisedimeve të paqes midis Islamabadit dhe talibanëve, pas vrasjes së liderit të militantëve, Hakimullah Mehsud, në një bombardim nëpërmjet avi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.032Z

Hapet Konsullata e Nderit e Pakistanit në Shqipëri

Ambasadorja e Pakistanit Tehmina Janjua, e cila ndodhet aktualisht në një vizitë në Shqipëri, ku edhe është akredituar, u takua me z Seyhan Pencabligil, Konsull Nderi i Pakistanit (i Emëruar) në Tiranë. Pencabligil është një personalitet i shquar në fushën e biznesit në Shqipëri, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.680Z

Sulme ndërkufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit

Militantët nga Afganistani kanë sulmuar post-blloqet e ushtrisë pakistaneze në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë tre ushtarë dhe plagosur katër të tjerë. Autoritetet pakistaneze deklarojnë se sulmet me predha dhe armë të tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.919Z

Perëndimi të investojë në demokracinë e Pakistanit

Këtë pranverë, Parlamenti pakistanez nënshkroi një amendament, i cili shlyen nga Kushtetuta e vitit 1973 të këtij vendi të gjitha dispozitat e demokracisë së kufizuar. Puna që çoi deri te marrëveshja, ishte një akt i ndërtimit të konsensusit demokratik. “Kjo është një pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.793Z

Ndarja mes Pakistanit dhe ekstremistëve, e padallueshme

Gazeta ShqipPër shumë vite, ushtria e Pakistanit ka përdorur militantët, por ata janë kthyer në kërcënim Me vrasjen e Osama bin Ladenit nga forcat speciale të SHBA para dy vjetësh, ushtria e Pakistanit u fye. Por nga qëndrimi i dyfishtë përballë ekstremistëve ajo nuk hoqi dorë, thon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.299Z

Rezolutë votë-besimi për presidentin e Pakistanit

Asambleja në provincën Punxhab të Pakistanit miratoi sot një rezolutë e cila bën thirrje për një votë-besimi për presidentin Musharraf.Rezoluta u miratua me 321 vota pro dhe 25 kundër.Një zëdhënëse e Partisë Popullore të Pakistanit tha se të katër asambletë provinciale të vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama