Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti +Papa

Total: 1560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.967Z

Largohet Papa Benedikti XVI

Largohet Papa Benedikti XVI E hene 11 Shkurt 2013 1334 Largohet Papa Benedikti XVI pMe nje levizje krejt te papritur Papa Benedikti XVI ka njoftuar sot se do te largohet nga drejtimi i Kishes Katolike me 28 shkurt Ati i Shenjte e ka bere te ditur vendimin gjate nje ceremonie ne Vatikan per ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.109Z

Papa Benedikti viziton Spanjen

Papa Benedikti mberriti sot ne Spanje ne perpjekje per ti rikthyer Kishes Katolike influencen ne nje nga vendet me liberale te Evropes. Para arritjes ne Spanje Ati i Shenjte tha se levizja kunder kishes ne Spanje tani ka arritur nivelin e saj te para luftes civile spanjolle te vitit 1930. Papa fillo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.641Z

Papa Benedikti neser ne Kroaci

Papa Benedikti shkon neser ne Kroaci per nje vizite dyditore gjate se ciles do te marre pjese ne festime fetare dhe do te inkurajoje hyrjen e vendit ne Bashkimin Evropian. Pas takimit me presidentin kroat Ivo Josipovic dhe kryeministren Jadranka Kosor Papa do te marre pjese ne nje numer sherbesash f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.299Z

Papa Benedikti uron pashkët në 63 gjuhë

Papa Benedikti i XVI mbajti sot meshën tradicionale "Urbi & Orbi" ndërkohë që Italia ndodhet në hidhërim të thellë për humbjen e 300 personave nga tërmeti që goditi Abruxon. Pas meshës që u zhvillua në sheshin Saint-Pierre në Vatikan, Papa Benedikti XVI dha bekimin "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Berisha takon Papa Benedikti XVI

Audienca e shenjtërisë së tij Papa Benedikti XVI, është parë nga kryeministri i vendit si një moment për të vlerësuar mbështetjen që Vatikani i ka dhënë kauzës së lirisë dhe demokracisë në vendin tonë. Për kryeministrin Berisha është veçanërisht domethënës fakti që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.048Z

Papa Benedikti perfundon viziten ne Prage

Papa Benedikti XVI ka perfunduar viziten tre ditore ne Republiken e Cekise dhe sot pasdite u largua nga Praga per ne Rome. Papa e vizitoi Cekine pak para 20 vjetorit te “Revolucionit te Kadifte”, grushtshtetit paqesor i cili hoqi sundimin komunist ne Cekosllovaki ne vitin 198

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

Papa Benedikti ne Bejrut

Papa Benedikti i 16-të në ditën e tij të tretë të udhëtimit në Liban, ka mbajtur meshën në Bejrut duke deklaruar se Kisha ka domosdoshmërinë për të shërbyer, ndërsa për të krishterët është nj&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama