Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti +Papa

Total: 1560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

Papa Benedikti ne Bejrut

Papa Benedikti i 16-të në ditën e tij të tretë të udhëtimit në Liban, ka mbajtur meshën në Bejrut duke deklaruar se Kisha ka domosdoshmërinë për të shërbyer, ndërsa për të krishterët është nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.891Z

Papa Benedikti XVI largohet nga Vatikani

Papa Benedikti XVI largohet nga Vatikani E enjte 28 Shkurt 2013 1935 Papa Benedikti XVIPapa Benedikti XVI ka lene Vatikanin kete pasdite dhe prej ores 2000 nuk do te jete zyrtarisht ne krye te kishes katolike Papa 85-vjecar u largua nga selia e shenjte me helikopter rreth ores 1700 per te shkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.726Z

Papa Benedikti XVI uron në shqip: Për shumë vjet Pashkët Papa Benedikti XVI

Papa Benedikti XVI bëri thirrje në mesazhin e tij për Pashkët për paqe dhe harmoni në botë. “I gjithë njerëzimi duhet të kapërcejë “kulturën e vdekjes” që po përhapet, për të ndërtuar një të ardhme në dashuri dhe vërtetësi, në të cilën çdo jetë njerëzore të respek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.184Z

Ish-Papa Benedikti kthehet në Vatikan

Ish Papa Benedikti është kthyer në Vatikan në një marrëveshje të paparë, në bazë të së cilës si Papa aktual edhe ish-Ati i Shenjtë që i parapriu atij do të jetojnë si fqinjë në shtetin e vogël të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.579Z

Papa Benedikti XVI uron në shqip

Share Urimet në 65 gjuhë të botës, përfshirë atë shqipe, i drejtohen të gjitha vendeve të globit nisur nga Italia. Mesazhi i sivjetshëm Urbi et Orbi i Papës Benedikt kishte në qendër të rij shpresën se lindja e Krishtit dhe pritja e gëzueshme e ungjillit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.216Z

Enigma: Pse Papa Benedikti dha dorëheqjen?

Papa Benedikti u përball me një kishë të paqeverisshme dhe plot intriga. Një zyrtar i lartë i kishës pranon para një gazetari se cilat nga këto intriga e shtynë drejt dorëheqjes Mark Dowd, BBC Në shkurt, Papa Benedikti XVI tronditi botën kur u bë Papa i parë që jep dorëheqjen n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.219Z

Papa Benedikti i XVI, pro pavaresise

“Shqiptaret e meritojne pavaresine”. Teologu kroat nga Vatikani, Albert Rebiq, e beri pohimin dje, duke shtuar se edhe Papa Benedikti i XVI e ndan kete mendim. Ketij vleresimi i bashkengjiten edhe shume intelektuale te tjere. Ilirologu i mirenjohur arberesh, Aleksander Stipcevic, pohoi dje se �

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama