Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti +Papa

Total: 1560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.184Z

Ish-Papa Benedikti kthehet në Vatikan

Ish Papa Benedikti është kthyer në Vatikan në një marrëveshje të paparë, në bazë të së cilës si Papa aktual edhe ish-Ati i Shenjtë që i parapriu atij do të jetojnë si fqinjë në shtetin e vogël të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.579Z

Papa Benedikti XVI uron në shqip

Share Urimet në 65 gjuhë të botës, përfshirë atë shqipe, i drejtohen të gjitha vendeve të globit nisur nga Italia. Mesazhi i sivjetshëm Urbi et Orbi i Papës Benedikt kishte në qendër të rij shpresën se lindja e Krishtit dhe pritja e gëzueshme e ungjillit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.216Z

Enigma: Pse Papa Benedikti dha dorëheqjen?

Papa Benedikti u përball me një kishë të paqeverisshme dhe plot intriga. Një zyrtar i lartë i kishës pranon para një gazetari se cilat nga këto intriga e shtynë drejt dorëheqjes Mark Dowd, BBC Në shkurt, Papa Benedikti XVI tronditi botën kur u bë Papa i parë që jep dorëheqjen n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.219Z

Papa Benedikti i XVI, pro pavaresise

“Shqiptaret e meritojne pavaresine”. Teologu kroat nga Vatikani, Albert Rebiq, e beri pohimin dje, duke shtuar se edhe Papa Benedikti i XVI e ndan kete mendim. Ketij vleresimi i bashkengjiten edhe shume intelektuale te tjere. Ilirologu i mirenjohur arberesh, Aleksander Stipcevic, pohoi dje se �

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.551Z

Papa Benedikti XVI pret presidentin Topi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, dhe Zonja e Parë, Teuta Topi, u pritën në Bazilikën e Shën Pjetrit nga Papa Benedikti XVI. Topi falenderoi Papën për mbështetjen e demokracisë në vendin tonë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.643Z

Papa Benedikti viziton sot Kroacine

Papa Benedikti XVI do të bëjë vizitën e tij të parë në Ballkan, me një udhëtim dyditor në Kroacinë me shumicë katolike. Papa ka qenë një mbështetës i bashkimit të Kroacisë me BE-në, që d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.324Z

Papa Benedikti XVI viziton Kubën

Papa Benedikti XVI pritet të arrijë në Kubë, në vizitën e tij të parë në shtetin komunist. Mediat thonë se Papa nuk pritet të takojë anëtarët e opozitës, ku mund të adresojë shqetësimet për të drejta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama