Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Vatikan, kur përqafohen dy Papë (Foto)
  • 2014-02-23

Vatikan, kur përqafohen dy Papë (Foto)

Transmetuar më 23.02.2014 - 13:00 Papa Françesku dhe Papa i tërhequr Benedikti XVI janë përqafuar pak para fillimit të ceremonisë ku  Bergoglio do të emëronte 19 kardinalë të rinj. Joseph Ratzinger, pak para n

No Pic available
  • 2014-02-16

Sejdiu: Pavarësia ishte premtim i presidentit Bush

Pavarësia e Kosovës ishte premtim i Presidentit amerikan, Xhorxh Bush, një vit para se të ndodhte kjo ngjarje e rëndësishme. Në 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka rrefyer disa nga prapaskenat që çuan deri në ditën e shumpritur për kosovarët. “Un

No Pic available
  • 2014-02-16

Prapaskenat e pavarësisë, ish-presidenti Fatmir Sejdiu rrëfehet për mediat

Pavarësia e Kosovës ishte premtim i Presidentit amerikan, Xhorxh Bush, një vit para se të ndodhte kjo ngjarje e rëndësishme. Në 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka rrefyer disa nga prapaskenat që çuan deri në ditën e shumpritur për kosovarët. “Un

No Pic available
  • 2014-02-01

Papa Françesku: “Doktrina e Kishës të mos shndërrohet në ideologji, por t’i shërbejë Popullit të Zotit”

01-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSTë mos e shndërrojmë doktrinën e Kishës në ideologji, ose në teori abstrakte, por ta përdorim gjithnjë në shërbim të besimtarëve. Në audiencën me pjesëmarrësit në asamblen&eu

Avokati i Snouden U provua skandali i pergjimeve
  • 2014-01-26

Avokati i Snouden U provua skandali i pergjimeve

Avokati rus i ish-punonjesit te Agjencise Kombetare te Sigurise ne SHBA Eduard Snouden deklaron se vendimi i Obames per te reformuar programin e pergjimit eshte pranim i faktit se sherbimet inteligjente kane nderhyre ne menyre te pakufizuar ne jeten private te njerezve Anatoli Kucerena tha se vendim

Vatikan dalin ne drite te tjera te dhena lidhur me skandalin seksual me te mitur
  • 2014-01-19

Vatikan dalin ne drite te tjera te dhena lidhur me skandalin seksual me te mitur

Papa Benedikti i Gjashtëmbëdhjetë u hoqi veladonin thuajse 400 priftërinjve në vitet 2011 dhe 2012 për shkak të akuzave per ngacmime seksuale ndaj të miturve. Ky është informacioni i dalë së fundmi nga një dokument I ardhur nga Vatikan

Benedikti XVI zhveshi 400 prifterinj ne 2 vjet
  • 2014-01-18

Benedikti XVI zhveshi 400 prifterinj ne 2 vjet

Afro 400 priftërinj janë “zhveshur” përgjatë 2 vitesh nga ish-Papa Benedikti XVI, pas akuzave për abuzime me fëmijët, ka konfirmuar Vatikani. Statistikat për vitet 2011 dhe 2012 tregojnë një rritje dramatike krahasuar me vitet e