Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
No Pic available
  • 2014-01-18

Abuzuan me fëmijët, 400 priftërinj të shkarkuar në 2 vjet

VATIKAN - Rreth 400 priftërinj janë shkarkuar vetëm brenda 2 vjetësh nga ish Papa Benedikti XVI, për shkak të akuzave për abuzime me fëmijët, ka konfirmuar Vatikani. Statistikat për vitin 2011 dhe 2012 tregojnë një rritje të madhe n&eu

Benedikti XVI “zhveshi” 400 priftërinj në 2 vjet
  • 2014-01-18

Benedikti XVI “zhveshi” 400 priftërinj në 2 vjet

 Afro 400 priftërinj janë “zhveshur” përgjatë 2 vitesh nga ish-Papa Benedikti XVI, pas akuzave për abuzime me fëmijët, ka konfirmuar Vatikani. Statistikat për vitet 2011 dhe 2012 tregojnë një rritje dramatike krahasuar me vitet e m&e

No Pic available
  • 2014-01-05

Papa në maj viziton Lindjen e Mesme

Kreu i kishës katolike, Papa Françesku ka lajmëruar të dielën se do të vizitojë Tokën e Shenjtë në Jordani, Izrael dhe Palestinë, gjatë muajit maj. Kjo është vizita e tij e parë në Lindjes së Mesme që kur është zgjedhur në këtë post. Sipas një njoftimi nga selia e shenjtë, P

No Pic available
  • 2013-12-28

Atë Lombardi: Papa Françesku e vuri me forcë Kishën Katolike në lëvizje

28-12-2013 / Gazeta 55 Dorëheqja e Benediktit XVI, zgjedhja e Papës Françesku. 2013-ta ishte vit vërtet i jashtëzakonshëm për Kishën. Për një bilanc, duke nisur nga gjesti profetik i Papës Benedikti, Atë Federiko Lombardin, drejtor

13 ngjarjet më të rëndësishme të 2013-s
  • 2013-12-28

13 ngjarjet më të rëndësishme të 2013-s

Cilat ishin lajmet ndërkombëtare dhe ato shqiptare në qendër të vëmendjes Revista TIME ka publikuar dhjetë ngjarjet më të rëndësishme ndërkombëtare gjatë këtij viti që po mbyllim. Vendin e parë padyshim që e zë lufta civile në Siri. Filloi si një protestë paqësore kundër Pres

FOTOT/ A është ky Papa më i madh në histori?
  • 2013-12-26

FOTOT/ A është ky Papa më i madh në histori?

Nga Guy Adams Daily Mail   Pyetje: Cili ishte personi për të cilin është folur më shumë këtë vit? Përgjigja: Nuk është Justin Bieber, Princi George dhe as Nelson Mandela, por një burrë trupvogël dhe i thinjur nga Agjentina, i quajtur Jorge Mario Bergoglio. I njohur që prej 13

Krishtlindja Franccedilesku viziton Benediktin XVI
  • 2013-12-24

Krishtlindja Franccedilesku viziton Benediktin XVI

Papa Françesku ka kryer një vizitë private te Benedikti XVI, për të shkëmbyer urimet përpara festave të fundvitit, e veçanërisht për Krishtlindje. Lajmi bëhet i ditur nga zyra e shtypit të Vatikanit. Pas një lutjeje