Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.039 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Kisha e Papa Franceskut perkulet para plageve
  • 2013-09-21

Kisha e Papa Franceskut perkulet para plageve

Fjalët e Papa Franceskut nuk kanë kaluar pa u vënë re. Një ditë pas publikimit të intervistës në revistën “Civilizimi katolik”, bujaria, në kuptimin e krishterë të fjalës, e shprehur nga Papa për të divorciua

Papa Kisha duhet te sheroje plaget
  • 2013-09-20

Papa Kisha duhet te sheroje plaget

Papa Françesku ka deklaruar se Kisha Katolike është shumë e fokusuar në predikimin për abortin, homoseksualët dhe për këto duhet të bëhet më i mëshirshëm. Ai paralajmëroi se struktura e moralit të Kishës

No Pic available
  • 2013-09-15

Gjashtë muaj më parë, Horhe Mario Bergolio u bë Papa Françesku

15-09-2013 / Gazeta 55 Koment i Radio VatikanitGjashtë muaj më parë, zgjidhej në fronin e Shën Pjetrit, Papa aktual Françesku. Një kohë kaq intensive, sa të duket më e gjatë nga sa është në të vërtetë. Horhe

Benedikti: Zoti më tha të jap dorëheqje!
  • 2013-08-21

Benedikti: Zoti më tha të jap dorëheqje!

Ish-Papa Benedikti ka thënë se ai ka dhënë dorëheqje pasi “Zoti i ka thënë ta bëjë këtë” gjatë asaj që ai e quajti “përvojë mistike”, raporton një agjenci e lajmeve katolike. Benedikti, titulli

No Pic available
  • 2013-08-20

Papa Françesku hungarezëve për festën e Shën Shtjefnit: “Në thesarin tuaj shpirtëror keni gurrën për një të ardhme në paqe”

20-08-2013 / Gazeta 55 Më datën 20 gusht e tërë Hungaria është në festë për kremtimet e Shën Shtjefnit. Kanonizuar nga Papa Gregori VII në vitin 1083, Shtjefni është themeluesi dhe mbreti parë i Hungarisë. Më 20 gu

Papa pershendeti muslimanet
  • 2013-08-12

Papa pershendeti muslimanet

Në lutjen tradicionale të ditës së diel, Papa Françesku nuk harroi të përshëndesë besimtarët muslimanë, pak ditë nga mbarimi i Ramazanit. Ai i thirri ata “vëllezër” dhe uroi që, të krishterët

Papa përshëndeti muslimanët
  • 2013-08-12

Papa përshëndeti muslimanët

Në lutjen tradicionale të ditës së diel, Papa Françesku nuk harroi të përshëndesë besimtarët muslimanë, pak ditë nga mbarimi i Ramazanit. Ai i thirri ata “vëllezër” dhe uroi që, të krishterët dhe musl