Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Papa: Nënë Tereza, dhuratë për Kishën e Botën
  • 2010-08-26

Papa: Nënë Tereza, dhuratë për Kishën e Botën

Vatikan, 26 gusht - Papa Benedikti XVI e kujton Nënë Terezën, në 100-vjetorin e lindjes së saj, si një dhuratë për Kishën dhe për të gjithë Botën.Siç transmeton TCh, në një mesazh drejtuar drejtueses së misionarëve të Bamirësisë, Ati i Shenjtë i kërkon murgeshave që të vazhd

Papa:Nënë Tereza, dhuratë për Botën
  • 2010-08-26

Papa:Nënë Tereza, dhuratë për Botën

Papa Benedikti XVI e kujton Nënë Terezën, në 100-vjetorin e lindjes së saj, si një dhuratë për Kishën dhe për të gjithë Botën. Në një mesazh drejtuar drejtueses së misionarëve të Bamirësisë, Ati i Shenjtë i kërkon murgeshave që të vazhdojnë punën e nisur nga Nënë T

No Pic available
  • 2010-08-25

Një vepër muzikore Nënë Tereza

Festimet për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës do të kulmojnë me kremtimin e meshës në katedralen e parë shqiptare kushtuar misionares Sot, n mjediset e Ministris s Kulturs, shpallet fituesi i konkursit pr veprn m t mir muzikore dhe letrare-dramaturgjike pr mimin &l

No Pic available
  • 2010-08-18

Itali, sot lamtumirë ish-presidentit Cossiga

Zhvillohen sot homazhe për ish presidentin e Republikës së Italise Francesko Cossiga. Ish kreu i shtetit u ndaj nga jeta të martën në orën 13.18 minuta në poliklinikën Gemelli në Romë, ku që nga data 9 gusht ndodhej ne reanimacion për shkak të insuficensës kardiorespiratore. Në ce

No Pic available
  • 2010-08-16

Benedikti XVI: “Martesa, ikonë e dashurisë së Zotit, është e pazgjidhshme”

“Nuk janë më dy, janë një, një trup i vetëm!”. Në Ungjillin e sotëm, Jezusi nënvizon se martesa është lidhje e pazgjidhshme. Na sjell ndër mend, pastaj, se që në zanafillë, Zoti i krijoi burrin e gruan, që të bëheshin një trup e një gjak i vetëm. E farizenjve, që i

No Pic available
  • 2010-08-14

Liderët dhe estetika e pushtetit

Pushteti ka rregullat e tij estetike dhe stili i veshjes s krerve t shtetit shpesh tregon pr vizionin e tyre m mir se vet fjalt. Veshja sht nj gjuh simbolike, e fort dhe e drejtprdrejt. Veshja mund t t ngrej lart, por edhe mund t t rrnoj n syt e njerzve Nuk sht aspak e rastsishme q Sarkozi, Presiden