Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
No Pic available
  • 2013-08-05

Papa Françesku: “Ditët Botërore të Rinisë nuk janë fishekzjarre, por etapa të një udhe për përballimin e kotësive të përditshme”

05-08-2013 / Gazeta 55 Ditët Botërore të Rinisë nuk janë fishekzjarrë” - kështu u shpreh Papa dje, në lutjen e Engjëllit të Tënzot, kremtuar, si zakonisht, në Sheshin e Shën Pjetrit, pas kthimit, të dielën e kalua

No Pic available
  • 2013-07-31

Papa Françesku, me tone të reja për afirmimin e mësimeve të Kishës

31-07-2013 / Gazeta 55 Konferenca e shtypit e Atit të Shenjtë në avion, me pyetje të drejtpërdrejta, i ka pëlqyer jo vetëm opinionit publik, por edhe besimtarëveBëri jehonë të jashtëzakonshme konferenca e shtypit e Papës Fran&cce

Papa mbeshtet homoseksualet
  • 2013-07-30

Papa mbeshtet homoseksualet

“Nëse një person është homoseksual dhe kërkon t’i afrohet Zotit, ka vullnet të mirë, kush jam unë që ta gjykoj?”. Papa Françesk tha se homoseksualet nuk duhet të margjinalizohen, por të integrohen në shoqëri.

Papa Françesku: Kush jam unë që të gjykoj homoseksualët?
  • 2013-07-30

Papa Françesku: Kush jam unë që të gjykoj homoseksualët?

Papa Françesku ka deklaruar se homoseksualët nuk duhet të marxhinalizohen, por duhet të integrohen në shoqëri. Duke folur për reporterët gjatë fluturimit të kthimit nga Brazili, ai riafirmoi pozicionin e Kishës Katolike Romane se aktet homoseksuale janë mëkatare, por or

Dita Botërore e Rinisë  Rio2013
  • 2013-07-30

Dita Botërore e Rinisë Rio2013

Të rinjtë janë ardhmëria, të mos krijojmë një brezni të papunësh Nga Elidon Dodaj Prej datës 23 deri me 28 korrik, u mbajt në Rio de Janiero, Brazil, Dita Botërore e Rinisë (DBR) kryesisht e të rinjve katolik, por jo vetëm me temën biblike trashëguar nga mesazhi i Papës Emeritus

Papa Françesko: Kush jam unë që të gjykoj njerëzit homoseksualë?
  • 2013-07-29

Papa Françesko: Kush jam unë që të gjykoj njerëzit homoseksualë?

Brazil- Papa Françesko ka thënë se homoseksualët nuk duhet të gjykohen ose të margjinalizohen. Duke folur me gazetarët në një fluturim nga Brazili, ai tha: “Nëse një person është homoseksual dhe kërkon Perëndinë dhe ka vullnet të mirë, kush jam unë për të gjykuar atë?

No Pic available
  • 2013-07-25

Analiza/A mund ta rinovojë Amerika Latine kishën katolike?

25-07-2013 / Gazeta 55 Papa Françesku dëshiron të rrisë rolin e laikëve në kishë, por kjo rrezikon të shkaktojë një revolucion në universin katolikSurreale por edhe reale, kisha katolike në Amerikën Latine di si të veproj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama