Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Katolikët në SHBA, Papa dhe Kisha
  • 2015-09-30

Katolikët në SHBA, Papa dhe Kisha

Gjatë dy viteve të papatit të tij, Papa Françesku ka bërë reforma në Vatikan dhe me pikëpamjet e tij për çështjet sociale ka vendosur mëshirën dhe faljen në qendër të vëmendjes. Sondazhet në SHBA tregojnë se ai vazhdon të gëzojë popullaritet të madh jo vetëm ndër katolikët

Foto ekskluzive nga takimi privat mes Papa Fraçeskut e Fidel Kastros
  • 2015-09-21

Foto ekskluzive nga takimi privat mes Papa Fraçeskut e Fidel Kastros

Papa Françesku është takuar të dielën në mbrëmje me liderin e moshuar kubanez Fidel Kastro, i cili prej rreth 7 vitesh për motive shëndetësore ia ka kaluar pushtetin politik vëllait të tij Raul Kastro. Takimi mes Atit të Shenjtë e ish-udhëheqësit Fidel Kastro është zhvilluar në re

Papa Francesku vizite ne Kube
  • 2015-09-20

Papa Francesku vizite ne Kube

brbrPapa Francesku ka nisur viziten historike ne Kube e para qe prej zgjedhjes se tij ne krye te Vatikanit Ati i Shenjte eshte pritur nga qindra mijera besimtare ne sheshin e revolucionit ne Havana ku mban dhe meshen e te dieles Ne kete ceremoni eshte i pranishem dhe presidenti i vendit Raul Kastro

No Pic available
  • 2015-07-14

Benedikti XVI: Muzika perëndimore e gjen origjinën e saj më të thellë në liturgjinë e takimit me Zotin

Ligjërata e plotë e mbajtur nga Papa emeritus Benedikti XVI në kuadër të dorëzimit, nga ana e Universitetit Papnor "Gjon Pali II" i Krakovit të doktoraturës "honoris causa" 'Pa shenjtorin tonë të madh Gjon Pali II, rrugëtimi im shpirtëror e teologjik është i paimagjinueshëm". N

No Pic available
  • 2015-06-20

Papa Françesku beson te ndryshimi klimaterik (një grup katolikësh gëzohen nga ky lajm)

Enciklika për ndryshimin klimaterik nga Papa Françesku është në linjën e duhur me kongregacionin në Amerikën Latine Nga Amy Sullivan Pika e referimit të enciklikës së Papa Franceskut mbi drejtësinë ekologjike mund të jetë dokumenti më i parashikueshëm papal i të gjitha k

Benedikti i XVI bën 88 vjeç, feston me birrë |FOTO
  • 2015-04-17

Benedikti i XVI bën 88 vjeç, feston me birrë |FOTO

Transmetuar më 16.04.2015 - 18:57 Sot Joseph Ratzinger, i njohur ndryshe si Papa Benedikti i XVI mbushi 88 vjeç. Një festë e veçantë u mbajt në manastirin e Mater Ecclesiae në Vatikan, ku dhe jeton qysh prej largimit nga posti i kre

No Pic available
  • 2015-04-12

Diplomacia e djallëzisë

Disa agjensi prestigjioze dhanë lajmin për nji tension diplomatik mes Francës dhe Vatikanit në lidhje me procesin e emnimit të ambasadorit francez në Selinë e Shejtë, tue shpjegue se motivi i këtij ngërçi ishte homoseksualiteti i kandidatit të propozuem, pavarësisht faktit se ishte