Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Shqipëria pikëtakimi i artizanëve të paqes
  • 2015-03-25

Shqipëria pikëtakimi i artizanëve të paqes

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e 16-të të Përgjithshme të Eprorëve të Urdhrave Rregulltarë Katolikë në Europë: Shumë të nderuar miq, të ardhur nga anë të ndryshme! Nuk është diçka e zakontë që një Kryeministër i Shqipërisë të marrë fjalën në një asamble r

Papa mbyll viziten ne Turqi
  • 2014-11-30

Papa mbyll viziten ne Turqi

brbrMe kete takim dhe lutje te perbashket me patriarkun Bartoleme i me te cilin ka nenshkruar dhe nje deklarate te perbashket per bashkepunim nderfetar Papa Francesku permbyll viziten e tij historike ne Turqi Ne fokus te turit te tij tre ditore ne Turqi ne te gjitha ati i shenjte vuri theksin per

Turqi Ati i shenjte zhvillon vizite historike tre ditore
  • 2014-11-28

Turqi Ati i shenjte zhvillon vizite historike tre ditore

brbrPapa Francesku mberrin ne nje vizite historike ne Turqi per te krijuar nje ure te re lidhese mes dy besimeve me te medha te islamit dhe krishterimit ne Evrope por dhe per t8217i hapur rruge dialogut nderfetar ne Turqi Dita e pare e vizites tre ditore atit te shenjte qendron ne pallatin presidenc

Papa Francesku vizite 3-ditore ne Turqi
  • 2014-11-28

Papa Francesku vizite 3-ditore ne Turqi

0 brbr SSSAbrASS brbrPapa Francesku ka mbyllur pjesen zyrtare te vizites se tij ne Turqibrbr brbrAjo eshte konsideruar nga mediat perendimore si historike per promovimin e dialogut nderfetar kunder fanatizmit dhe fondamentalizmitbrbr brbrNdersa shtypi ne Ankara e cilesoi kete vizite si nje mundesi

Papa: Evolucioni dhe Big Bang-u janë të sakta, Zoti s'është magjistar
  • 2014-10-28

Papa: Evolucioni dhe Big Bang-u janë të sakta, Zoti s'është magjistar

Teoria e evolucionit dhe Big Bang-ut janë reale, ndërsa Zoti nuk është “magjistar me shkp magjik”, ka deklaruar Papa Françesku. Duke folur në Akademinë Papnore të Shkencave, Papa ka bërë deklarime që ekspertët thonë se i

Edhe PAPA i nderon bavarezët (FOTO)
  • 2014-10-22

Edhe PAPA i nderon bavarezët (FOTO)

Pasi e shkatërruan Romën në Champions League, "bavarezët" janë nderuar nga Papa Francisko. Skuadra e Pep Guardiolës është pritur sot në mëngjes nga PAPA nga i cili janë përgëzuar për sukseset e viteve të fundit dhe

No Pic available
  • 2014-10-21

Papa Françesku viziton Turqinë më 28-30 nëntor

VATIKAN- Papa Françesku do të shkojë në Ankara dhe Stamboll më 28 dhe 30 nëntor për të takuar zyrtarët e lartë turq dhe patriarkun ortodoks, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit, Federico Lombardi. Të premten më 28 nëntor