Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
Papa Françesku viziton Turqinë në nëntor
  • 2014-10-21

Papa Françesku viziton Turqinë në nëntor

Papa Françesku do të shkojë në Ankara dhe Stamboll më 28 dhe 30 nëntor për të takuar zyrtarët e lartë turq dhe patriarkun ortodoks, njoftoi sot zëdhënësi i Vatikanit, Federico Lombardi.  Të premten më 28 nëntor,

No Pic available
  • 2014-10-07

Latinishtja jo më gjuha e sinodave, Vatikani e zëvendëson me italishten

Duke thyer një traditë të së shkuarës, Papa Françesku ka vendosur që latinishtja të mos jetë më gjuha zyrtare gjatë sinodave në Vatikan. Lajmi u dha nga një kardinal gjatë punimeve të asamblesë së rreth 200 ipeshkëve nga e gjithë bota, të cilët po diskutojnë çështje të lidhu

Papa Françesku heq latinishten si gjuhë zyrtare të sinodit të Vatikanit
  • 2014-10-06

Papa Françesku heq latinishten si gjuhë zyrtare të sinodit të Vatikanit

Papa Françesku ka vendosur të ndërmerr një hap që do ta shkëpus Vatikanin nga e kaluara. Papa ka vendosur që gjuha latine të mos jetë gjuha zyrtare në takimet botërore të peshkopëve në Vatikan. Një kardinal e bërë

No Pic available
  • 2014-09-29

Vatikan, dy Papë denoncojnë braktisjen e të moshuarve

Vatikan – Shumë të moshuar, përfshirë paraardhësin e Papa Franceskut, Papa Benediktin, morën pjesë sot në një tubim në Vatikan, ku Ati i Shenjtë denoncoi neglizhencën dhe braktisjen e moshës së tretë, duke e kosnsideruar një eutanazi të kamufluar. Papa Francesku iu drejtua 40

50 fakte që nuk i dini për Vatikanin
  • 2014-09-23

50 fakte që nuk i dini për Vatikanin

Aty ku ra një perandori, u ngrit një tjetër perandori. Por nëse e para ishte perandori lufte e pushteti ushtarak, e dyta ishte një perandori shpirtërore. Cila është historia e Vatikanit, shtetit brenda shtetit, pushteti i të cilit në sferën nd&e

No Pic available
  • 2014-09-15

Papa Francesku marton 20 çiftemes tyre edhe ata me fëmijë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Papa Françesku ka martuar sot 20 çifte, disa prej të cilëve kishin bashkëjetuar dhe madje kishin dhe fëmijë, shenja më e fundit që tregon se Papa dëshiron që Kisha Katolike të jet

No Pic available
  • 2014-09-13

Kisha Ortodokse: At Nikolla Marku nxit përcarje, mbështetet nga qarqe antishqiptare

TIRANË-“Ky prift përdhos shërbesat e shenjta. Mbështetet nga qarqe anti të krishtera që tentojnë të nxisin përcarje ndaj shqiptarëve”. Kështu ka reguar sot Kisha Ortodokse ndaj deklaratës së prifit të kishës së Elbasanit, At Nikolla Marku, i cili i ka kërkuar kryepeshkop