Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
8220Selfie8221 edhe per Ratzinger foto
  • 2014-09-13

8220Selfie8221 edhe per Ratzinger foto

e Shtune 13 Shtator 20141129 am brbrPas fotografise selfie te Papa Franceskut edhe Ratzinger i eshte bashkuar trendit boteror brbrPapa Benedikti i VI debutoi me nje fotografi nen shoqerine e nje seminaristibrbr br

Reuters: Papa Françesku do të vizitojë Turqinë në udhëtimin e tij të parë në një vend mysliman
  • 2014-09-12

Reuters: Papa Françesku do të vizitojë Turqinë në udhëtimin e tij të parë në një vend mysliman

Papa Françesku do të vizitojë qytetin e Stambollit në të parin udhëtim në një vend me shumicë myslimane. Kështu raporton Reuters, bazuar në një njoftim të Selisë së Shenjtë. Një zëdhënës i Vatikanit tha se ende nuk është caktuar data e saktë për udhëtimin. Reuters shkruan

Në nëntor, Papa në Turqi
  • 2014-09-10

Në nëntor, Papa në Turqi

Papa Françesku do të vizitojë Turqinë në muajin nëntor, tetë vjet pasi paraardhësi i tij, Benedikti XVI, bëri një vizitë në vendin mysliman. Presidenti i ri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, bëri ftesën formale për Fran

Papa Françesku: Me kanë mbetur edhe 2-3 vite jetë
  • 2014-08-19

Papa Françesku: Me kanë mbetur edhe 2-3 vite jetë

Kreu i Kishës katolike, Papa Françescku për herë të parë ka folur për vdekjen e tij, por edhe mundësinë e tërheqjes në rast se problemet shëndetësore nuk e lejojnë ta kryejë këtë funksion. Ai gjatë një b

No Pic available
  • 2014-08-19

Rrëfehet Papa Françesku: Kam edhe 3 vite jete

KORE- Një rrëfim tronditës ka qenë ai i Papa Françeskut, i cili ka pohuar se i kanë mbetur 2 apo 3 vite jetë. Vdekja sipas Papës është një takimi me krijuesin e tij, Zotin. “Më ka mbetur 2 ose 3 vjet jetë”-mësohet t&

No Pic available
  • 2014-07-16

Anastas Angjeli zgjidhet Anëtar i Akademisë se Shkencave dhe Arteve te Europës

Anastas Angjeli është zgjedhur Anëtar i Akademisë se Shkencave dhe Arteve te Europës. Njoftimi është bere drejtpërsëdrejti nga Kryetari i Akademisë se Shkencave dhe Arteve të Evropës. Prof.Dr. Dr.h.c. Felix Unger. Ky njoftim i shoqëruar me letrën zyrtare te kësaj Akademie njofton se

No Pic available
  • 2014-07-16

Angjeli zgjidhet anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave

TIRANE- Anastas Angjeli, deputeti i Partisë Socialiste, është zgjedhur sot anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave. Bëhet me dije se pjesë e Akademisë janë dhe 29 fitues të çmimit “Nobel”. Një ndër anëtar