Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.001 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
No Pic available
  • 2014-07-14

Brazil 2014 në “Duelin e Papëve” Benedikti XVI "mund" Françeskun

Ajo që nisi fillimisht si shaka mori nota serioze. “Lutjet e Papa Françeskut që Argjentina të fitonte Botërorin, nuk kanë bërë punë me sa duket”, në “Dueli mes Papëve, fiton Benedikti i XVI”.Këtë thonë mijëra komente e shkrime në rrjetet sociale, të cilët e

No Pic available
  • 2014-07-11

Finalja e madhe Argjentinë-Gjermani, Po Zoti me kë është?

A do jetë finalja e Kupës së Botës një “Luftë e Shenjtë”? Më e pakta, ndeshja e të dielës do të fusë në një farë “sikleti” miliona katolikë – për të mos përmendur këtu pu

Finale e papave
  • 2014-07-10

Finale e papave

Finalja Argjentinë-Gjermani do të jetë e veçantë edhe për një arsye. Dy papat e fundit, Papa Françisko dhe Papa Benedikti do të jenë rival kësaj radhe me njëri tjetrin. Që të dy papat janë të njohur për dashurin

Papa takon te abuzuarit
  • 2014-07-08

Papa takon te abuzuarit

Gjatë 16 muajve të Papatit të tij, Françesku nuk ka dalë në pah vetëm si filantrop dhe reformator. Ai preferon gjithashtu komunikimin e qartë, të drejtpërdrejtë e të kuptueshëm. Në fund të Majit, Papa argjentinas d

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve
  • 2014-05-16

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve

Nga Papa Benedikti XVI, Stiv Xhobs e deri tek Barak Obama Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. Jo gjithkush e zotëron atë, kështu deklaronte Napoleon Bonaparti. Në fakt bota është e mbushur plot më dorëheqje të bujshme. Megjithatë në këtë speciale nuk do të flitet për dor

No Pic available
  • 2014-05-08

Santo Subito

Në Vatikan ndodhi diçka e jashtëzakonshme. Papa i ri e kryesoi lartësimin e Papëve Gjoni XXIII dhe Gjon Pali II në një ceremoni, ku mori pjesë edhe Papa Benedikti XVI i pensionuar. Vatikani ishte kritikuar për përshpejtimin e shenjtërimit t&eu

Vatikani shpall shenjt Papa Gjon Palin II dhe Papa Gjonin e XXIII - FOTO
  • 2014-04-27

Vatikani shpall shenjt Papa Gjon Palin II dhe Papa Gjonin e XXIII - FOTO

VATIKAN-Papa Gjon Pali i Dytë dhe Papa Gjoni i 23-të janë shpallur sot shenjtorë në një ceremoni të ndjekur nga mijëra besimtarë në Vatikan, por edhe në mbarë botën. Papa Françesku dhe paraardhësi i tij, Papa Benedikti XVI, kanë udhëhequr ceremoninë e sotme në Vatikan, për t&rsq