Rezultate te kerkimit per termin: +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1567 / time 0.027 / keyword[0] papa / docs[0] 8678 / hits[0] 24630 / keyword[1] benedikti / docs[1] 1646 / hits[1] 3584 /
No Pic available
  • 2014-04-27

Vatikani shenjtëron sot Papa Gjonin XXIII dhe Papa Gjon Palin II

Papa Françesku shenjtëron sot dy paraardhës të tij, Papa Gjonin XXIII (23) si dhe Papa Gjon Palin II. Ceremonia solemne mbahet në sheshin “San Pietro” në Romë, I cili është kthyer në një kamp të mbushur me pelegrinë. Mesha e veçantë nis në orën 10 dhe për ta ndjekur at

Romë, dy papë shenjtërojnë sotPapa Gjonin dhe Papa Gjon Palin
  • 2014-04-27

Romë, dy papë shenjtërojnë sotPapa Gjonin dhe Papa Gjon Palin

Të tjera rreth shkrimit VIDEO FOTO ROMË –Sot, Papa Françesku I do të shenjtërojë dy paraardhës të tij, Papa Gjonin XXIII si dhe Papa Gjon Palit II në sheshin “San Pietro” në Romë. I pranishëm

No Pic available
  • 2014-04-27

Papa Gjon Pali II dhe Papa Gjoni XXIII janë të Shenjtë

Rome- Tetëqind mijë besimtarë morën sot pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Papa Gjon Palit II dhe Papa Gjonit XXIII, njoftoi sot Vatikani, duke iu referuar raporteve të policisë së Romës. Pesëqind mijë persona gjendeshin në sheshin Shën Pjetri në Vatikan, në udhën e pajtimit

Shenjterimi i Papa Gjoni XXIII dhe Papa Gjon Palit II
  • 2014-04-26

Shenjterimi i Papa Gjoni XXIII dhe Papa Gjon Palit II

0 Gjithcka eshte gati per ceremonine qe do te nise neser ne oren 10 te paradites te drejtuar nga Papa Fr

Vatikan gjithccedilka gati per 2 shenjterimet
  • 2014-04-22

Vatikan gjithccedilka gati per 2 shenjterimet

9 vjet më parë, kur trupi i tij përcillej në banesën e fundit, besimtarët që vajtonin humbjen e të madhit Karol Vojtila thirrën "santo subito". Një slogan kundërthënës me praktikat e zakonshme të kishës kat

No Pic available
  • 2014-04-22

Vatikani gati për dy shenjtërimet, Gjon Pali i Dytë dhe Gjoni i 23

VATIKAN-Të dielën e ardhshme, më 27 prill, Papa Françesku do t'u japë statusin e shenjtorit dy prej paraardhësve që ai ka dashur më shumë: Gjon Palit të Dytë dhe Gjonit të 23. Vëmendja kryesore e botës do të përq&

Fotolajm/ Papa Françesku meflamurin shqiptarë në qafë
  • 2014-04-19

Fotolajm/ Papa Françesku meflamurin shqiptarë në qafë

Të tjera rreth shkrimit FOTO Papa Françesku I, gjatë ceremonisë në prag të pashkëve, është shfaqur me flamurin shqiptarë në qafë.Kjo foto ka nisur të qarkulloj&