Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikon

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.490Z

Projektligji, cfare parashikon

Projekti qe ndodhet ne qeveri per Prokurorine e Pergjithshme parashikon heqjen e imunitetit per kryeprokurorin por dhe menyra te reja per zgjedhjen e tij. Ne draftin e qeverise theksohet se kreu i organit te akuzes duhet te zgjidhet nga e juristeve dhe jo me nga radhet e prokuroreve sic eshte aktual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.730Z

Gjermania parashikon rritje ekonomike

Qeveria gjermane parashikon për këtë vit një rritje prej 1,5 për qindësh të Prodhimit të Brendshëm Bruto, njoftoi sot Ministria gjermane e Financave. "Kemi dhënë në bashkëpunim me Ministrinë e Ekonomisë shifrën 1,5 për qind në raportin tonë të përvitshëm për ekonominë&q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.762Z

Kush parashikon motin gabim, shkon në burg

Share Parashikuesit e motit në Afrikën e Jugut janë kërcënuar me burg në rast se parashikimet e tyre rezultojnë të pasakta. Parashikuesit e pavarur të motit janë paralajmëruar se do dënohen deri në 10 vjet burg ose mbi 1 milion dollarë gjobë nëse lëshojnë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.129Z

Qeni parashikon Bajernin

Dikur ishte oktapodi Paul që bëri parashikime për Kupën e Botës të dy viteve më parë në Afrikën e Jugut. Këtë herë kemi një qen të quajtur Sisi që parashikon finalen e Ligës së Kampionëve që do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.271Z

Buxheti, investimet qe parashikon

Projektbuxheti i vjetshem parashikonte nderhyrje ne disa sektore problematike per qytetaret ne te 11 njesite bashkiake. Ne degjesat publike qe jane zhvilluar mes kryetarit te bashkise se Tiranes dhe qytetareve u percaktuan dhe zonat apo objektet ne te cilat nevojiteshin nderhyrje. Edhe sivjet parash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.346Z

Rusia, Banka Boterore parashikon renie

Banka Boterore parashikon kete vit per Rusine nje renie te rritjes ekonomike me 4.5 perqind per shkak te krizes financiare dhe renies se cmimit te naftes. Sipas nje raporti te institucionit financiar boteror, me parashikimet globale te perkeqesuara dhe nje nivel te cmimit te naftes prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.356Z

Ikonat: Ligji parashikon që mund ti kalojnë shtetit

Prokuroria: Thimo dhe Spaho tregtuan këto vepra. Pas formës së prerë, diskutohet destinacioni  Sokol Çobo Një nga diskutimet më të nxehta të javëve të fundit ka qenë padyshim arrestimi i dy personave që dyshohet se kanë kryer trafikim të veprave të artit, të cilëve u janë seku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama