Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikon

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.942Z

Në vështirësi, pak punonjës dhe shumë kërkesa

06/02/2009  Drejtori i AKKP-së Shkodër: Njësitë vendore tepër të avashta SHKODER- Agjencia rajonale e Kthimit dhe e Kompensimit të pronave në Shkodër po përballet me vështirësi të shumta. Sipas kreut të kësaj Agjencie, Besnik Kastrati, problemet kanë dalë jo vetëm nga nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.714Z

Berisha, Topallit: “Miratoni me procedurë të përshpejtuar uljen e taksës për biznesin e vogël”

Zëdhënësja e kryeministrit Berisha, Juela Meçani, ka bërë të ditur dje gjatë një konference për shtyp se kryeministri Berisha i ka kërkuar kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, që Parlamenti të votojë me procedurë të përshpejtuar projektligjin për uljen e taksës për biznesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.317Z

Pse rrezikon të shpërndahet Këshilli Bashkiak

 Nëse Këshilli Bashkiak nuk arrin të miratojë edhe për dy mbledhje radhazi buxhetin e 2009-ës, ai rrezikon të shpërndahet. Këtë parashikon ligji për "organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore". Pas rrëzimit për herë të dytë të këtij projekti, të paraqitur ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.136Z

Plani rregullues: 200 mije vende te reja, 1.5 mln banore

Plani i ri rregullues per Tiranen parashikon zhvilimin e kryeqytetit deri ne vitin 2020, brenda nje hapesire prej 60 kilometra katrore. Dritan  Agolli, administrator i bashkise thote se brenda kesaj hapesire kohore dhe gjeografike pritet nje rritje e popullise prej 400 mije banore. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.523Z

“Hesht” Komisioni i Ligjeve

30/09/2009  Mungesa e kryetarit Rusmali shtyn shqyrtimin e projekteve Komisioni parlamentar i Ligjeve ka shtyrë për javën e ardhshme shqyrtimin e disa ligjeve me interes të veçantë në fushën e legjislacionit shqiptar për shkak të mungesës së kryetarit të këtij komisioni, Ilir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.417Z

Personeli shendetesor eksperience pune ne Gjermani

Personeli shendetesor shqiptar do te kete mundesine te specializohet dhe te shohe, se si punohet ne spitalet gjermane. Kjo, fale marreveshjes se nenshkruar dje nga Ministrja e Shendetesise, Anila Godo dhe Sekretarja parlamentare e Shtetit ne Ministrine Federale te Shendetesise se Republikes Federale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.342Z

Transporti, Bashkia prezanton masterplanin për Tiranën

Tiranë, 18 mars, NOA / Blerina Ahmetaj - Bashkia e Tiranës ka prezantuar masterplanin e transportit kryeqytetas, zbatimi i të cilit pritet të përmirësojë dukshëm lëvizjen e qytetarëve në Tiranë. I pranishëm në prezantimin e fazës së parë të këtij masterplani, kryetari i Bas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama