Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikon

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.762Z

Kush parashikon motin gabim, shkon në burg

Share Parashikuesit e motit në Afrikën e Jugut janë kërcënuar me burg në rast se parashikimet e tyre rezultojnë të pasakta. Parashikuesit e pavarur të motit janë paralajmëruar se do dënohen deri në 10 vjet burg ose mbi 1 milion dollarë gjobë nëse lëshojnë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.129Z

Qeni parashikon Bajernin

Dikur ishte oktapodi Paul që bëri parashikime për Kupën e Botës të dy viteve më parë në Afrikën e Jugut. Këtë herë kemi një qen të quajtur Sisi që parashikon finalen e Ligës së Kampionëve që do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.271Z

Buxheti, investimet qe parashikon

Projektbuxheti i vjetshem parashikonte nderhyrje ne disa sektore problematike per qytetaret ne te 11 njesite bashkiake. Ne degjesat publike qe jane zhvilluar mes kryetarit te bashkise se Tiranes dhe qytetareve u percaktuan dhe zonat apo objektet ne te cilat nevojiteshin nderhyrje. Edhe sivjet parash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.346Z

Rusia, Banka Boterore parashikon renie

Banka Boterore parashikon kete vit per Rusine nje renie te rritjes ekonomike me 4.5 perqind per shkak te krizes financiare dhe renies se cmimit te naftes. Sipas nje raporti te institucionit financiar boteror, me parashikimet globale te perkeqesuara dhe nje nivel te cmimit te naftes prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.356Z

Ikonat: Ligji parashikon që mund ti kalojnë shtetit

Prokuroria: Thimo dhe Spaho tregtuan këto vepra. Pas formës së prerë, diskutohet destinacioni  Sokol Çobo Një nga diskutimet më të nxehta të javëve të fundit ka qenë padyshim arrestimi i dy personave që dyshohet se kanë kryer trafikim të veprave të artit, të cilëve u janë seku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.145Z

Elefanti parashikon fituesin në ndeshjen Gjermani-Itali

Elefanti femër Zella parashikon Italinë fituese të çerekfinales Gjermani- Itali që do të mbahet të shtunën. Elefanti Zella ndodhet në kopshtin Zoologjik të Shtutgartit në Gjermani. Fotoja është e agjencisë Epa dhe me autor christoph Schmidt. Elefanti nuk parashikon rezultatin por vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.248Z

Zona ekonomike ballkanase, çfarë parashikon projekti i BE

Komisioni Europian ka bërë për herë të parë publike se çfarë përmban konkretisht projekti i Zonës Ekonomike të Ballkanit. Përmes një memoje zyrtare, Komisioni sqaron se Zona do të bazohet në katër shtylla, që janë tregtia, investimet, lëvizja e lirë dhe tregu dixhital. Në lidhje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama